Tag Archives: Turqi

E Jashtezakonshme! Erdogan I Ndryshon Emrin Turqise: Nga Sot E Tutje Do E Quajme

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan njoftoi se vendi nuk do të quhet më Turqi, pasi emri nuk ishte më “mënyra më e mirë” për të përfaqësuar kulturën dhe vlerat e njerëzve të kombit. Erdogan lëshoi ??një deklaratë duke njoftuar se vendi do të riemërohej “Turkiye” në vend të Turqisë,. raportoi TRT World News. Termi Turkiye […]

Kësaj Radhe E TEPRON Erdogan!! Situata Del Nga Kontrolli Dhe Del Deklarata Skandaloze Për Finlanden Dhe Suedine:Ato Janë Organizata…

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha të enjten se vendi i tij “do t’i thotë jo hyrjes së Suedisë dhe Finlandës në NATO”, duke përsëritur të njëjtin qëndrim që mbajti javën e kaluar. “Ne u thamë miqve përkatës se do t’i themi jo hyrjes së Suedisë dhe Finlandës në NATO dhe do të vazhdojmë rrugën […]

Erdogan E Çon Gjithë Botën Në Këmbë !! Shikoni Si Na Quan Neve Shqipëtarëve, Është Për Tu Habitur…

Erdogan presi.denti turk kishte dekla ruar para nje kohe respektin që ai ka per popu.llin shqiptar. Presidenti i Turqisë madje i quan shqiptarët vell ezer. Në lagjen ku unë jetoja si femije kishim shumë fq injë vëllezër shqiptarë, me ata lua nim dhe me ta jemi rritur. Në lagje e kishim një hallë shqip.tare dhe […]

Fjalet e Erdogan per Bosnjen dhe Kosoven po dridhin gjithe Ballkanin

Fjalet e Erdogan per Bosnjen dhe Kosoven po dridhin gjithe Ballkanin.“Nē Turqi ka dy milionē boshnjakē dhe shumē shqiptarē”, Erdogan: Nuk do tē lejojmē pēr,sēritjen e asaj qē ndodhi nē vitet 1990.Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka thēnē se Turqia nuk do tē lejojē pēr,sēritjen e asaj qē ndodhi nē vitet 1990 nē Bosnje dhe […]

Turqia dridhë gjithë botën, i kthenë shpinën Amerikës dhe Europës / Do të blejë avionë nga Rusia nëse nuk i jep Amerika…

Turqia do të fuqi zojë flotën ajrore dhe për këtë i është drej.tuar Amerikës ku ka kërkuar që ta furnizojë me 40 avionë Iu ftarakë F 16 Block 70 si dhe 80 kompl.ete për avionët turq F-16. Sipas medi ave turke nëse kjo kërkesë e Turqisë do të refu.zohet nga ana e amerikanëve ata do […]

Erdogan mesazh Shqipëtarëve!: Fort mirë e dini se Europa gjithmonë ju ka Shkelur!

Erdogan është pyetur nga nje gazetar rreth shqipërisë dhe greqisë Erdogan tha se Turqia do të jetë afër Shqiprisë dhe nuk do të lejoj një situat të re Shqiptarët kan humbur gjithnjë nga Evropa. Shqiptaët nuk mund ti besojn evropes më shumë se Turqisë dhe ne e kemi ObIigim një gjë të till.Historia e shqiptarëve […]

Erdogan nxjerr armën e tmerrshme!! Grekët nuk mund të “bëjnë gjumin” pasi panë ‘bishën’ e re turke/ Prezantojn gjigandin ‘cruise’, me rreze veprimi prej mbi 150 kilometrash!!

By admin April 1, 2022 Erdogan nxjerr armën e tmerrshme!! Grekët nuk mund të “bëjnë gjumin” pasi panë ‘bishën’ e re turke/ Prezantojn gjigandin ‘cruise’, me rreze veprimi prej mbi 150 kilometrash!! Raketa turke cruise e gjeneratës së re “Çakir”, e cila mund të lëshohet nga platformat tokësore, detare dhe ajrore dhe ka një rreze […]