E Fundit : C’farë Po Ndodhë , Monika Kryemadhi “Divorcohet” Nga Ilir Meta…?

 

Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta, tashmë president, dhe kryetarja aktuale bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi janë dy individë, politikanë që nuk kanë bërë asgjë tjetër në jetën e tyre, por thjeshtë janë paguar nga taksat e shqiptarëve, si deputetë, ministër, kryeministër, kryetar Kuvendi, e deri president.

 

E me taksat e tyre shqiptarët kanë paguar zhdukjen e thesarit të shtetit në Krrabë dhe më pas panë vetëm disa filma me fshatarë, që atje ku lidhnin gomerët kishin fshehur edhe florinjtë, tani duket te degjojne dhe brockulla se ata jane te ndare ne jeten politke.

Por, përtej sjelljes politike dhe familjare, Monika Kryemadhi po tregon çudira në opinionin publik…

Monika Kryemadhi, aktualisht në opozitë, po përpiqet të tregojë një fytyrë që nuk po e kupton askush, çka po e bën qesharake dhe të neveritshme në opinionin publik.

 

E mohoi kur u bë Ilir Meta President dhe nuk i shkoi as në ceremoni, per ti uruar postin e ri.

Më pas tha se “unë nuk jam Zonja e Parë”. Në fakt në Shqipëri me protokoll nuk ka Zonjë të Parë, por gruaja e Presidentit është një personalitet shtetëror që në pritjet zyrtare fton bashkëshortet e presidentëve të botës dhe ka një protokoll të caktuar .Hap linkun re.klamues me poshte dhe ndiqni lajmin e plote…

 

Nga ana tjetër në çdo dalje televizive ajo mban qëndrime sikur nuk është gruaja e Ilir Metës, sikur Monika Kryemadhi nuk fle çdo natë me Ilir Metën, sikur Monika Kryemadhi nuk është nëna e fëmijëve të Ilir Metës, sikur Monika Kryemadhi e ka mohuar apo është divorcuar nga Ilir Meta.

Mbrëmjen e djeshme në studion e emisionit “Opinion”, Monika Kryemadhi u shpreh e indinjuar duke i kërkuar Fevziut që të rregullojë gjuhën, pasi nuk mund t’i thotë Ilir Metës bashkëshorti i saj, por duhet t’i drejtohet si ish-kryetari i LSI-së.

 

“E para zoti Fevziu, duhet të rregulloni gjuhën, nuk mund të thoni bashkëshorti juaj. Duhet të thoni ish-kryetari i LSI-së”,- tha Kryemadhi.

Si mund të shpjegohet ndryshe ajo që ka thënë mbrëmë, e përsëritur për të disatën herë, se ajo nuk është gruaja e presidentit, por gruaja e Ilir Metës dhe dje mohoi bashkeshortin dhe e quajti ish-kreun e LSI?

Po Ilir Meta, çfarë është? A është presidenti i Republikës? A është ish-kreu i LSI? Apo është pastrues në komunale që Mona e ka për qejf dhe për tu tallur me shqiptarët?

 

Presidenti i Republikës e ka emrin Ilir Meta, nuk ka emër tjetër është burri i Monës, dhe fëmijët e Monikës janë ata që rrinë pas Ilir Metës kur bëhet President apo edhe ata i mohon Mona?

Nëse Ilir Meta fëmijët i ka bërë para se të bëhej president me ndonjë grua tjetër, të na e thonë të paktën ta dimë cfarë e ka Metën dhe fëmijët e tij.

 

Së dyti, në rast se Monika Kryemadhi është divorcuar nga Ilir Meta dhe këtë nuk e ka bërë publike, e mira është tua thotë shqiptarëve se kështu po bëhet qesharake.

Ajo del e thotë publikisht se “unë kam burrë Ilirin dhe jo Presidentin, ose skam bashkëshort Ilir MEtën ai është ish-kreu i LSI”. Dale Mona me ngadale.

Ish-kryetari i LSI-së, njeriu që e themeloi këtë forcë politike prej 15 vitesh, është bashkëshorti i saj Ilir Meta që sot e kemi Presaident dhe hajdutin më të madh të historisë politike në demokraci.

 

Tashmë këto lloj hipokrizirash me gjoja “divorce” në opinionin publik, ndërkohë që jetojnë bashkë, partinë e drejtojnë bashkë, Presidencën e kanë bashkë, fëmijët i kanë bashkë, pronat e pasuritë i kanë bashkë, janë pështirosje dhe të neveritshme në sjelljen dhe artikulimin publik të Monika Kryemadhit.Hap linkun re.klamues me poshte dhe ndiqni lajmin e plote

Çfarë kujton zonja Meta, se fiton ndonjë pikë në opinionin publik, nëse thotë se nuk është gruaja e Ilir Metës? Dhe atë e paska burrë vetëm si Ilir dhe jo si President?

Edhe e paska burrë vetëm në krevat si bashkëshort dhe si babain e fëmijëve, ndërsa kur ka qënë kryetar i LSI-së, nuk e ka pasur?

 

Këto janë lojëra që as fëmijët nuk i besojnë. Nuk ka shqiptar që nuk e beson se LSI-në dhe Monikën i drejton Ilir Meta.
Kujt ia bën këto filma Monika Kryemadhi? As filma vizatimorë nuk mund të bëhen.
Por, vetëm nga ata filmat e dështuar të politikës, që nuk i vlerëson askush. Ku =Meta kapet duke vjedhur dhe gjykata e nxjer të pafajshëm.

Jo vetëm që Monika është gruaja e Ilir Metës, jo vetëm Monika është nëna e fëmijëve të Ilir Metës, jo vetëm Monika është bashkëshortja e presidentit të Republikës, jo vetëm Monika është bashkëshortja e ish-kryetarit të LSI-së, por është dhe personi që drejton partinë familjare të Ilir Metës.

 

Ata që kanë qënë miqtë e Ilir Metës, janë edhe miqtë e Monikës, pavarësisht se mund ti ikë dikush, sepse Monika nuk mund të jetë kurrësesi Ilir Meta, përtej faktit që vilen me 11 banjo e kanë bashkë apo pasurinë miliona dollarë e kanë bërë bashkë, apo vjedhjet, skandalet dhe historitë i ka bërë Ilir Meta në postet publike, sepse Monika Kryemadhi nuk ka pasur poste publike, thjesht ka shikjuar frytet.Hap linkun re.klamues me poshte dhe ndiqni lajmin e plote

 

Zonja Meta, apo Kryemadhi siç i pëlqen ti thonë, nuk mund të lajë duart si Ponc Pilati, e të bëjë rolin e të ndeshmes në politikë apo gjoja se përfaqëson njjë forcë që nuk ka vjedhur e blerë vota. Burri i saj është arkitekti i parë dhe strategu i vjedhjes dhe blerjes së votës.

Janë të freskëta ngjarjet nga fushata në Lezhë dhe akuzat kur thonë për blerje të votave me Iphonë. Janë të freskëta ngjarjet e zgjedhjeve të vitit 2017, kur banditët e LSI-së kapeshin duke blerë vota. Pa folur për ngjarje të tjera që kanë pasur edhe viktima.Hap linkun re.klamues me poshte dhe ndiqni lajmin e plote

 

Kjo ndarje që kërkon të bëjë zonja Meta nga bashkëshorti Ilir Meta, është një akt i fëlliqur publik, që opinionit nuk i rëndon në diskutimin apo dyshimin e tij, se kujt do t’ja japë votën.

Sepse kur shikon Monikën, i duket sikur shikon Ilirin dhe kur shikon Ilirin i duket sikur shikon Monikën.
Nuk ka ndonjë ndryshim të madh, megjithëse si politikan Ilir nuk ka asnjë lidhje me Monikën.

E Fundit : C’farë Po Ndodhë , Monika Kryemadhi “Divorcohet” Nga Ilir Meta…? – Lajmi i Fundit (ddc24news.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *