Tag Archives: Shendetesi

Gjithmonë Goja Ime Mbante Erë Të Keqe Dhe Unë Me Këtë Kurë Zhduka Erën E Keqe Të Gojës Në 5 Minuta

  Është krejtësisht normale të zgjoheni në mëngjes me frymëmarrje të keqe. Era e keqe shkaktohet nga bakteret që mbajnë në gojë gjatë natës. Fryma e keqe ndikon vetëbesimin e njerëzve dhe i bën ata të ndihen të zënë ngushtë. Megjithatë, ekziston një zgjidhje që do ta bëjë gojën të ndjehet e freskët dhe e […]

Sëmundja Moderne / Nervi Shiatik Prek Më Së Shumti Moshat 20-40 Vjeç : Ja Kura Me 2 Përbërës Që Kuron Këtë Problem

Sëmundja moderne / Nervi shiatik prek më së shumti moshat 20-40 vjeç : Ja kura me 2 përbërës që kuron këtë problem Dhi mbja e nervit shi atik vjen si rezultat i hernies diskale, pra i zhvendosjes ose dë mtimit të vertebrave pikërisht aty ku kalon dhe nervi shiatik, gjatë së cilës bëhet edhe shtypja […]

OBSH alarmon: Bota po përballet me sfida të frikshme

Bota po përballet me sfida “të frikshme” përfshirë pandeminë e koronavirusit, luftën në Ukrainë dhe linë e majmunëve, ka thënë shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus. Në një konferencë të mbajtur në Gjenevë, ai ka thënë se lija e majmunëve është raportuar në 15 shtete jashtë Afrikës. Më shumë se 80 raste […]

Në thellësi i pastron mushkërit tuaja : Ky është caji i cili gjendet kudo dhe bën mrekulli në mushkërinë tuaj

Mushkëritë luajnë një rol jetësor, prandaj është e rëndësishme t’i mbroni ato dhe t’i mbani të shëndetshme dhe të forta. Dieta luan një rol themelor në këtë drejtim. Përveç shmangies së zakoneve të këqija të tilla si pirja e duhanit, qëndrimi larg vendeve shumë të ndotura, këshillohet gjithashtu të përfshini në dietën tuaj ato ushqime, […]

Keni gjithmonë etje dhe shkoni shpesh në tualet? Këto simptoma mund të tregojnë një sëmundje të rëndë

Dy rregullat e arta janë që asgjë nuk ndodh në trupin tonë pa arsye dhe se në shumicën e rasteve do të na paralajmërojë me kohë se diçka nuk shkon. Sigurisht, problemi është njohja e këtyre sinjaleve, dhe kjo është veçanërisht e vërtetë për simptomat e hershme të diabetit. Numri i personave që vuajnë nga […]

Nuk mund të ngrihesha nga shtrati për shkak të dhimbjeve të forta..ja si më ndihmoi kjo grua..

  Unë quhem Ivana. Unë vuaja nga artriti dhe vazhdimisht po përjetoja dhimbje të kyçeve, ndonjëherë aq të forta sa nuk mund të ngrihesha nga shtrati për disa ditë. Gjëja më e frikshme është se ju nuk e dini kur dhimbja do t’ju “kapë”. Ndoshta varet nga moti, nuk e di. Sa për “telashe”, në […]

Në Vendet Me Popullsi Muslimane Kanceri Nuk Konsiderohet Si Së’mundje Serioze, Ata Kanë Formulën Për Kurimin E Saj

Në faqen e Alexander Chernigovsky në Facebook, u shfaq një tekst mbi traj tim in e sëm u nd jeve ma lin je në vendet islamike. Në faqen e tij, ai shkruan se vendet myslimane nuk e konsiderojnë ka nce rin një së m und je të rr ezi k shme dhe se ai sipas […]

Ja si ta përdorni qepën për te kuruar trurin dhe sistemin nervor, mesoje para se te fshihet

  Ja si ta përdorni qepën për te kuruar trurin dhe sistemin nervor, mesoje para se te fshihet..!? Qepët janë një perime shumë e rëndësishme për shëndetin e organizmit. Ato janë të pasura me fibër, kalium, kalcium por edhe shumë vitamina të rëndësishme për shëndetin nervor. Në këtë artikull do të mësoni për vlerat e […]

FSHlJÁNl numrin dentistit, ja si të pastroni dhëmbët dhe të Iargoni erën e keqe nga goja

Nëse dëshironi të largoni frymën e keqe dhe freskoni gojën natyrshëm, erdhi lajmi i mirë për ju.Është një metodë natyrale që lehtë mund ta përgatisni në shtëpi. Nuk ka efekt sekondar, është e sigurtë dhe nuk sulmon smaltin e dhëmbëve. Keni nevojë: 2 limona, 1 gotë ujë të ngrohtë, 1 lugë çaji sodë buke dhe […]

Patjeter Ta Provoni,Mjeket Mbeten Te Habitur/Kombinimi Magjik Që Shëron Veshkat Dhe Mëlçinë Dhe Shum..

  Kombinimi magjik që shëron veshkat dhe mëlçinë dhe shum.. Sipas mjekësisë tradicionale ruse, e cila më vonë depërtoi edhe nëpër disa pjesë të mira të Europës, rrepa e kuqe është njëri ndër ilaçet kryesore për tension të lartë. Por më pas, ata vërtetuan që rrepa e kuqe normalizon dhembjet e veshkave, mëlçisë, si dhe […]