Tag Archives: SHBA

“Po dalin fjalet e Albin Kurtit”/ Grenell po shfaq fytyren e vertet,në linjë me Putinin: NATO nuk duhet të zgjerohet

“Po dalin fjalet e Albin Kurtit”/ Grenell po shfaq fytyren e vertet,në linjë me Putinin: NATO nuk duhet të zgjerohet Ish i dërguar special i Presidentit Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell ka kundërshtuar idenë për zgjerimin e shteteve të NATO-s. Përmes një cicërime në Twitter, Grenell e kundërshtoi idenë për zgjerimin […]

Nuk ndalet Joe Biden, paralajmeron Kinen se do te hyjne ne Iu’fte nese ata suImojne Tajvanin…

  Nuk ndalet Joe Biden, paralajmeron Kinen se do te hyjne ne Iu’fte nese ata suImojne Tajvanin… Presi denti amerikan Joe Biden ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të interve.nonin ushtarakisht nëse Kina do ta pushtonte Tajvanin që është një nga qëndrimet më mbështe tëse dhe më direkte ndaj Tajvanit për dekada të tëra. […]

E PAPRITUR/ Ja sa eshte numri i trupave qe u nisen nga Amerika pas ker’cenimeve te Rusise..

  -E PAPRITUR/ Ja sa eshte numri i trupave qe u nisen nga Amerika pas ker’cenimeve te Rusise.. -Në një të ardh me të paras hikueshme SHB Aja do të mbajë 100 mijë ush tarë të sta.cionuar në Evropë kjo do të ndodhë nëse Rusia shton kër.cënimet ndaj Sue disë dhe Fin landës ose anët […]

NUK PRITEJ KJO/ Edhe dy figura të mëdha futen në “LISTËN E ZEZË” të Amerikës te cilët janë..

-Deepartamenti i Shtetit Ameerikan sot pubIikisht ka futur në Ii stë të zeezë dy ish-zyrtaarë të MaItës , Konnrad Mizi dhe Keeith Scheembri , duke ua ndaIuar hyrjeen në Shteetet e Bashkuara të Amerikë për shkaak të veeprimeve ko rr uptive që kanë mi nuar sunndimin e Iigjit në MaItë. Këtë e ka bërë të […]

Sek retaret e Amerikaneve BIinken dhe Austin neser do te udhetojne ne Ukraine per kete arsye kryesore e cila eshte..

-Sek retaret e Amerikaneve BIinken dhe Austin neser do te udhetojne ne Ukraine per kete arsye kryesore e cila eshte.. -Sek.retari amerikan i shtetit Antony Blinken do të viz itojë Kievin të die.lën.Lajmi u bë i ditur nga pre.sidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskyy. Vizita, e cila do të për.fshijë gjithashtu Sekretarin e Mbrojt.jes të SHBA, […]

27 prej tyre janë edhe burra edhe gra/ Ky është bürgu ku kanë kryer märrëdhënie intimè në krevat

  Një ngjarje e pabesueshme ka ndodhur në burgun e grave në Nju Xhersi me disa të bu rgosura të cilat vuajnë dën imin brenda këtij institucioni. Sipas një burimi thuhet se disa prej tyre kanë kryer marrëdhënie sek sua le me një transgjinore ose disa tran sgjinorë. Sipas mediave të huaja ata kanë treguar […]

Termet në Beograd, Albin Kurti, njeriu më i madh në shqiptari që do të hyjë në Shtëpi të Bardhë

Deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, shumë shpejt do të udhëtojë në SHBA. Kurti ka kohë që po e paralajmëron këtë vizitë, por që ende nuk e ka bërë vizitën. Basha thotë se ajo do të ndodhë. Ai madje shton se Kurti do të jetë shqiptari më i […]

Lajmi I Fundit: Përsëri Probleme Shënd,Etsore Për BiII CIinton, VaIvuIa E Zemres Në Gjendje Jo FunksionaIe

Lajmi I Fundit: Përsëri Probleme Shënd,etsore Për Bill Clinton, Valv,ula E Zemres Në Gjendje Jo Funksionale Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, është shtruar në spital pas disa probIemeve shëndetësoreCNN raporton se ai po trajtohet në Njësinë e Kujdesit Intensiv për një infeksion të mundshëm të gjakut të njohur si sepsis. SHlH ME […]

Çfarë po ndodh/ SHBA po sjell dy gjigantët e ajrit në Ballkan

SHBA-të kanë rritur ndjeshëm prezencën e tyre në Europë dhe rajonin tonë pas pushtimit të Ukrainës nga Rusia. Përveç dronëve që patrullojnë vazhdimisht në qiejt e shteteve pranë Ukrainës, SHBA-të kanë vënë tashmë në lëvizje edhe gjigantët B-52, të cilët janë të pozicionuar në bazën e tyre të Fairfordit në Britaninë e Madhe dhe herë […]