Tag Archives: SHBA – Kosov

Vjen Paralajmerimi I Frikshem Për Serbine!! Amerikanët Do Të Hyjnë Në Lojë Dhe Vuciqin Do T’a Detyrojnë Që Të …. LAJME

Pas vizitës në Serbi, senatorët Chris Murphy e Tom Thillis si dhe senatorja Jeanne Shaheen do të vizitojnë Kosovën dhe Bosnje e Hercegovinën. Murphy tregoi se vizitat kanë të bëjnë me forcimin e marrëdhënieve në rajone të brishta dhe forcimin e marrëdhënieve të këtyre vendeve me SHBA-në. “Ndërsa Rusia vazhdon të humbasë në Ukrainë, ata […]

SHBA i jep ‘shupIakën’ Vuçiqit dhe opozitës në Kosovë: Shtëpia e Bardhë hap dyert për Vjosën e Albinin, për Vuçiqin ‘nuk ka vend’

  Bytyçi: Në Shtëpinë e Bardhë nuk do të pritet ambasadori i Kosovës në Uashington, por vetë kryeministri Kurti e presidentja Osmani“.Vuçiq nuk është ende i dëshirueshëm në Shtëpinë e Bardhë”.Profesor, doktor Enver Bytyçi, për gazetën “Bota sot” ka folur lidhur me fotografinë që ambasadori i Serbisë në SHBA, Marko Gjuriq e publikoi me presidentin […]

HISTORIKE/ Presidentja Vjosa Osmani Takon Dy Kongresistet Amerikan, Por Mungon Albin Kurti – Ja Cfare U Bisedua Mes Tyre

  HISTORIKE/ Presidentja Vjosa Osmani takon dy kongresistet amerikan, por mungon Albin Kurti – Ja cfare u bisedua mes tyre.Vjosa Osmani takon dy kongresistë amerikanë, sërish mungon Albin Kurti.Presidentja Vjosa Osmani ka takuar kongresistët Ritchie Torres dhe Jum Himes, të dy bashkudhë,heqës të Grupit për çështje shqiptare në Kongres.Osmani përmes një shkrimi në Facebook tha […]

“Nuk Ka Kthim Mbrapa”, SHBA E Thotë Fjalën E Fundit Për Kosovën: Ju Duam Në BE Dhe Në NATO !!

  Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të përkushtuara për të ndihmuar Kosovën në rrugën drejt institucioneve europiane dhe euro-atlantike. Ky ishte një ndër mesazhet që përcolli në Prishtinë, Ndihmës sekretarja e shtetit për çështje Europiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried. “Është shumë e rëndësishme dhe urgjente të punojmë për të siguruar që Kosova dhe fqinjët […]

Amerikanët Ja “Ngrehin Veshin” Josep Borrellit Për Situatën Në Veri – Mbështetje E Madhe Për Kosovën Nga Amerika

  Sekretari Amerikan i Shtetit Anthony Blinken dhe kryediplomati i BE’së Josep Borell kanë lëshuar një komunikatë të përbashkët për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor pas takimit që kanë pasur javën e fundit në Washington. Në këtë komunikatë të përbashkët është vendosur vetëm qëndrimi amerikan sa i përket aksionit të fundit të Poicisë së Kosovës në […]

Senatori Amerikan Me Nje Mesazh Per Qeverine Kurti – Ja Fjalet E Tij

Senatori amerikan me nje mesazh per Qeverine Kurti – Ja fjalet e tij.Senatori amerikan del me një mesazh për Qeverinë Kurti.Senatori i shtetit të Iowas në ShBA Zach Nunn, bashkë me organizatën joqeveritare ‘Flanders Field’, janë në përpjekje për t’i eva,kuuar disa qytetarë aff,ganë, të cilët kanë mbetur brenda Aff,ganistanit, si pasojë e uzu,rpimit taIii,ban.Shumica […]

SHBA i jep ‘shupIakën’ Vuçiqit: Shtëpia e Bardhë hap dyert për Vjosën e Albinin, për Vuçiqin ‘nuk ka vend’

Bytyçi: Në Shtëpinë e Bardhë nuk do të pritet ambasadori i Kosovës në Uashington, por vetë kryeministri Kurti e presidentja Osmani“.Vuçiq nuk është ende i dëshirueshëm në Shtëpinë e Bardhë”. Profesor, doktor Enver Bytyçi, për gazetën “Bota sot” ka folur lidhur me fotografinë që ambasadori i Serbisë në SHBA, Marko Gjuriq e publikoi me presidentin […]

Vjen Paralajmerimi I Frikshem Për Serbine!! Amerikanët Do Të Hyjnë Në Lojë Dhe Vuciqin Do T’a Detyrojnë Që Të ….

  Pas vizitës në Serbi, senatorët Chris Murphy e Tom Thillis si dhe senatorja Jeanne Shaheen do të vizitojnë Kosovën dhe Bosnje e Hercegovinën. Murphy tregoi se vizitat kanë të bëjnë me forcimin e marrëdhënieve në rajone të brishta dhe forcimin e marrëdhënieve të këtyre vendeve me SHBA-në. “Ndërsa Rusia vazhdon të humbasë në Ukrainë, […]

Perfaqesuesi I SHBA-Se I Reagon Rusise Ne Mbledhjen Per Kosoven – Ja Goditja Qe Ia Beri 8 Me 2 ‘Shkijeve’

  Perfaqesuesi i SHBA-se i reagon Rusise ne mbledhjen per Kosoven – Ja goditja qe ia beri 8 me 2 ‘shkijeve’.Përfaqësuesi i SHBA-së i reagon Ruu,sisë në mbledhjen për Kosovën: S’mund të na mbani ligjërata ju.Përfaqësuesi i SHBA-së në KS të OKB-së ka filluar fjalimin e tij për mandatin e UNMIK-ut në Kosovë duke përgënjeshtruar […]

SHBA i jep ‘shuplakën’ Vuçiqit / Shtëpia e Bardhë hap dyert për Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin, për Vuçiqin ‘nuk ka vend’

Bytyçi: Në Shtëpinë e Bardhë nuk do të pritet ambasadori i Kosovës në Uashington, por vetë kryeministri Kurti e presidentja Osmani“.Vuçiq nuk është ende i dëshirueshëm në Shtëpinë e Bardhë”. Profesor, doktor Enver Bytyçi, për gazetën “Bota sot” ka folur lidhur me fotografinë që ambasadori i Serbisë në SHBA, Marko Gjuriq e publikoi me presidentin […]