Tag Archives: Rusi – Serbi

‘Shperthen sherri’ mes Serbisë dhe Rusisë / Politikani Serb: Pse serbët nuk shkojnë në Rusi, në Kinë, por në Evropë, në Amerikë?

  ‘Shperthen sherri’ mes Serbisë dhe Rusisë / Politikani Serb: Pse serbët nuk shkojnë në Rusi, në Kinë, por në Evropë, në Amerikë? “Pse serbët kur largohen nga Serbia nuk shkojnë në Rusi; pse serbët kur largohen nga Serbia nuk shkojnë në Kinë, por po ndodhë kundërta, serbët kur largohen nga Serbia shkojnë në shtetet […]

https://trendeonline.com/nese-moska-eshte-mire-me-beogradin-atehere-kosova-kurr-nuk-anetaresohet-ne-okb-ivica-dacic-habit-me-deklarate-ne-duhet-qe-te/

    Nese Moska eshte mire me Beogradin atehere Kosova kurr nuk anetaresohet ne OKB / Ivica Dacic habit me deklarate, ne duhet qe te… Inter esi primar i Serbisë është ruajtja e integrit.etit dhe sovranitetit të saj territorial ndërsa pa Rusinë Serbia vështirë se mund ta ruajë pozi cionin e saj në OKB thotë […]

E pazakontë kjo që po ndodh, Rusia kercenon Serbinë, Vuçiq në telashe të mëdha, Moska i kërkon Vuçiqit

  Miqtë e mirë duhen në ditë të vështira! Ka qënë ky paralajmërimi i Rusisë për Serbinë të enjten duke sinjalizuar një krisje të mundshme të marrëdhënieve mes dy vendeve. Rusia i ka kërkuar presidentit serb Aleksandër Vucic që të jetë më i vendosur për mbrojtjen e marrëdhënieve miqësore me Moskën. Zëdhënësja e ministrisë së […]

Rusia po e tradhton Serbinë: Ky është plani rus për njohjen e Kosovës shtet

  Këshilli për Çështje Ndërkombëtare të Rusisë (RIAC) propozon të pranohet situata faktike në terren për Kosovën, Krlmenë dhe Donbasin (Donetsk dhe Luhansk). E gjithë Evropa po i vuan pasojat ekonomike të luftës në Ukrainë, por Serbia mund t’i ketë ato edhe në rast të përfundimit të saj. Këshilli për Çështje Ndërkombëtare të Rusisë (RIAC) […]

Rʋsïa KëshiIIon Beogradin!: Në Qfarëdo Aspekti Ndaj Kosovës Neve Na Keni Mbrapa!

R ʋsët e konsiderojnë “rre në të kuIIuar” çështjen e themelimit të Asociacionit të Komunave ડerbe, se “Perëndimi dhe Prishtina nuk do të pranojnë që AKડ-ja (Asociacioni i Komunave Serbe) të ketë p ushtet e kzekutiv”, shkruan sot “Danas” i Beogradit, transmeton Koha.net Është pyetje nëse AKડ-ja do të t hemeIohet fare në çfarëdo frome […]

Beogradi KëshiIIohet Nga Rʋsïa!: Merreni Këtë Pjesë Të Kosovës Ne Ju Rrijmë Mbrapa!

  R usët e konsiderojnë “rre në të kuIIuar” çështjen e themelimit të Asociacionit të Komunave Serbe, se “Perëndimi dhe Prishtina nuk do të pranojnë që AKS-ja (Asociacioni i Komunave Serbe) të ketë p ushtet e kzekutiv”, shkruan sot “Danas” i Beogradit, transmeton Koha.net Është pyetje nëse AKS-ja do të t hemeIohet fare në çfarëdo […]