Tag Archives: Politike

E Fundit : C’farë Po Ndodhë , Monika Kryemadhi “Divorcohet” Nga Ilir Meta…?

  Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta, tashmë president, dhe kryetarja aktuale bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi janë dy individë, politikanë që nuk kanë bërë asgjë tjetër në jetën e tyre, por thjeshtë janë paguar nga taksat e shqiptarëve, si deputetë, ministër, kryeministër, kryetar Kuvendi, e deri president.   E me taksat e tyre shqiptarët kanë […]

Ish Presidenti Kroat po trazon ujera me kete paraIajmerim ndaj Qeverise se Kosoves per Serbine

  Ish Presidenti Kroat po trazon ujera me kete paraIajmerim ndaj Qeverise se Kosoves per Serbine Ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq, ka thënë se Kosova duhet të ketë ang,az,him të shtu,ar në rrafshin ndërkombëtar, pasi që, sipas tij, Serbia është duke vazhduar me fu,sh,atat l,obue,se për çnj,o,hje të Kosovës.AIa,rmi i tij u ngrit në një […]

Njohja nga Serbia mund të ndodhë këtë vit, pastaj edhe Kosova mund t’i bashkohet …!

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se raportet e tij me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, janë përmirësuar dukshëm dhe se me të nuk pajtohet plotësisht vetëm në iniciativën e Ballkanit të Hapur. Haradinaj dhe Rama kanë pasur përplasje në kohën sa ishin të dy kryeministra dhe madje ky i fundit edhe e kishte […]

Me Hunj Në Duar”/ Nikoll Lesi E Zbulon: Më 8 Janar Rrethohet Selia E PD Dhe… LAJME

Me hunj në duar”/ Nikoll Lesi e zbulon: Më 8 janar rrethohet selia e PD dhe… Nikollë Lesi ka bërë një parashikim për 8 Janarin teksa shkruan se Lulzim Basha ka sinjalizuar ambasadat për zhvillimet e fundit dhe ka kërkuar mbrojtje. Lesi ka parashikuar se përplasja Basha-Berisha do të jetë e dhunshme duke thënë se […]

Gjen Zëvendësuesin E Burrit/ Monika Jep Emrin Befasues: Ky Meriton Të Jetë President I Ri

Monika Kryemadhi na ka befasuar të gjithë me emrin që propozon për president. Kryetarja e LSI-së tha se nëse do të kishte 28 firma ajo do të propozonte një kandidat socialist për president, pikërisht Pandeli Majkon. “Sa i përket zgjedhjes së presidentit, nëse mazhoranca ka pasur dëshirë që të lejonte opozitë ta zgjidhte le të […]

LAJMI FUNDIT: Këto Janë Kushtet Qe Serbia I Vendosi Kosovës , Është Për Tu Habitur!

Sipas mediave të Beogradit, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ia ka paraqitur katër kushte Kosovës dhe bashkësisë ndërkombëtare për t’u kthyer në dialog. Ndërkohë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka vetëm një kusht për ta hequr masën për të mos i lejuar të hyjnë në Kosovë automjetet me targa serbe, shkruan Gazeta Express. Pas […]

Shqiptarja ofron shtëpinë 400 metra katror për Albin Kurtin: Nuk do i marr asnjë cent për qiranë, ai meriton të jetoj mirë

  Shqiptarja ofron shtëpinë 400 metra katror për Albin Kurtin: Nuk do i marr asnjë cent për qiranë, ai meriton të jetoj mirë….PER TE LEX.UAR ME SHUME SHT,YPNI HAPS.IREN REK.LAMUESE TUTJE Kryeministri Albin Kurti e ka ndërruar vendbanimin. Kurti tani raportohet se është shpërngulur në një shtëpi në lagjen ‘Taslixhe’ në PrishtinëReagime të shumta kishte […]

Flet Per Here Te Pare Krahu I Djathte I Albin Kurtit – Haki Abazi Tregon Arsyen Kryesore Pse Vetevendosja U Krijua Nga SHIK-U

Flet per here te pare krahu i djathte i Albin Kurtit – Haki Abazi tregon arsyen kryesore pse Vetevendosja u krijua nga SHIK-u Haki Abazi: Ja pse SHIK-u ka inte,rvenuar dhe ka krijuar ndarje përbrenda VV-së.Shkrim i vit,it 2018:Njohësi i zhvillimeve polit ike Haki Abazi, përmes një post,imi në Facebook, ka analizuar gjend,jen e fundit […]

AIbin Kurti gjate takimit me nje kong resist Amerikan dridhe gjithe vendin me dekIarate per rrez’ikun ne rajon pas Iuftes ne Ukraine duke thene se..

  -AIbin Kurti gjate takimit me nje kong resist Amerikan dridhe gjithe vendin me dekIarate per rrez’ikun ne rajon pas Iuftes ne Ukraine duke thene se.. -Krye ministri i Kos ovës Albin Kurti i ka vazh.duar takimet në SHBA me kong resistë e poli tikanë të ndryshëm. Ai sot e ka takuar edhe kongre.sistin amerikan, […]

AKTUALITETE NUK PRlTEJ KJO/ Kaq para do te marre Kurti dhe zy rtaret tjere si meditje gjate qendrimit ne Am erike.. By admin May 23, 2022

  SHlKO ME POSHTE! -NUK PRlTEJ KJO/ Kaq para do te marre Kurti dhe zy rtaret tjere si meditje gjate qendrimit ne Ame rike.. -Kryemi nistri Albin Kurti, për 16 ditë me radhë, është duke që.ndruar në Shte tet e Ba.shkuara të Am erikës për viz itë zy rtare.Për kaq ditë dhe javë sa është […]