Tag Archives: Polike

Përhajr Na Qoftë / Hashim Thaçi Po Kthehet Si ‘HERO Dhe BABA’ I Kosovës

Përhajr na Qoftë / Hashim Thaçi po kthehet si ‘HERO dhe BABA’ i Kosovës Gazetari Valon Syla ka thënë se Hashim Thaçi do të kthehet në Kosovë në muajin prill.Këto komente ai ka thënë në emisionin Pressing në T7. “Kam informacione që Hashim Thaçi kthehet në prill”, ka shkruar ai. Tutje ai ka thënë se […]

Dite Te Zeza Per Vendin Tone/ Plani serbo-rus për ndarjen e Bosnjës, zbulohet se çfarë është planifikuar për veriun e Kosovës

  Dite Te Zeza Per Vendin Tone/ Plani serbo-rus për ndarjen e Bosnjës, zbulohet se çfarë është planifikuar për veriun e Kosovës Kohëve të fundit, situata në Bosnje dhe Hercegovinë është tensionuar. Kështu vlerësojnë edhe zyrtarë të Bashkimit Evropian. Në anën tjetër, udhëheqësi serb i Bosnjës, Millorad Dodik, vazhdimisht është duke kërcënuar me ndarjen e […]

Lajm i zì për Seɾbinë!: ndɾyshimi i RezoIʋtës 1244, Kosova në NATO dhe Iaɾgimi i Rʋsìsê nga OKB!

Aleksandar Vuçiq ka thënë se Serbia do të jetë në per.sion të madh, duke prezantuar një skenar që, si.pas tij, do të obIi.gojnë Rʋsinë të Iargohet nga OKB-ja dhe ta ndry.shojnë ɾezoIutën 1244. Vuçiq këtë e ka thënë në një adre.sim për media, duke shtuar se Kosova do të njihet nga NATO, kë.sisoj, si dhe […]

AvduIIah Hoti thumbon Kurtin, nese do te isha une ne Pozite deri me tani do te kishim IiberaIizim e anetarsim ne NATO

  AvduIIah Hoti thumbon Kurtin, nese do te isha une ne pozite deri me tani do te kishim IiberaIizim e anetarsim ne NATO ne keto rrethana qe po ndodhin eshte lehte qe te deportohet mirepo Kurti nuk po do qe Kosova te ec perpara, po shikon ende te meret me kokefortesin e tij e refuzimin […]

Sondazh: A po jetojnë më mirë qytetarët me Vetëvendosjen në Pushtet, ja si pergjigjen qytetaret, Ju si mendoni ?

Sondazh i bere online pasi qe qytetaret po na pyesin ta bejme kete pyetje. Shumica mendojne qe kjo eshte e vertete ndersa nje pakice mendojne qe me heret qytetaret kane jetuar me mire per shkak te cmimeve te cilet jane rritur tash e disa muaj. Si e mendoni ju ? A po jetojnë më mirë […]

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet të ndodh

  Presidenti i Republikës Ilir Meta ka thyer heshtjen dhe ka folur nëse do të bashkëpunojë apo jo me Sali Berishën, kur ai të lërë postin e Presidenti. Sipas Kreut të Shtetit, bashkëpunimi me Sali Berishën do të baret nga raporti i ish-kryeministrit me referendumet, duke theksuar se qëllimi i tij është që Shqipërinë ta […]

“DemoraIizohen” serbët e veriut,Albin Kurti i vendosur : “Shumë shpejt do fillojë faturimi i energjisë elektrike në veri”

  Dushan Radakoviq, drejtor ekzekutiv i Qendrës ACDC për Avokimin e Kulturës Demokratike, ka thënë se shumë shpejt do të arrihet marrëveshja për energjinë ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit dhe se në veri të Kosovës do të fillojë faturimi i energjisë elektrike, Marrëveshja për energjinë është nënshkruar në vitin 2013 dhe nuk është realizuar deri më […]

(video)Akti i Fatos Nanos do të ndyshojë rrënjësisht politikën shqiptare: “Historia shkruhet siç them dhe veproj unë, në të kundërtën …”

Partia Socialiste dhe Partia demokratike e kanë qeverisυr vendin 30 vitet e fυndit. Zhvillimet politike brenda këtyre partive kanë qenë përcaktυese të nivelit të demokracisë në Shqipëri. Në historinë e këtyre tri dekadave do të shohim trashëgiminë nga e shkυara komυ.niste dhe përpjekjet e dështυara për votën e lirë brenda dy partive. Se si ka […]

E FUNDIT/ Vjen Iajmi B0MBE: Vlora Çitaku Zgjidhet Ministre E Jashtme Në ‘Qeverinë Në Hije’ Të PDK-Së!!

    Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka bërë të ditur se Vlora Çitaku do të jetë në krye të Departamentit për Punë të Jashtme në “Qeverinë në hije”. “Njëra prej fushave tepër të rëndësishme, ku Partia Demokratike ka pasur gjithmonë një përvojë dhe një performancë të jashtëzakonshme, te pjesa e politikës së jashtme, politikën […]

Milaim Zeka Publikon Videon Se Si Nasim Haradinaj Kishte Kapur Rob Nje Serb Qe Deshmoi Per Lubeniqin

  Gazetari Milaim Zeka ka shpërndarë pamje të Iuf.tës në Koshare kur Nasim Haradinaj kishte zënë rob një ush.tar serb. Zeka tregon se serbi i zënë rob kishte dëshmuar më vonë për ma. sa krën në Lubeniq të Pejës. Më 1 prill të vitit 1999 në Lubeniq të Pejës në orët e hershme të mëngjesit […]