Tag Archives: Ngjajre jete

Po bën xhiron e rrjetit/ Bleu një raft të vjetër, por ajo që gjeti aty …

Është gjithmonë interesante kur blen gjëra antike. Zakonisht imagjinojmë historinë pas tyre, kush ishte pronari ose për çfarë arsye e ka lënë. Por zakonisht gjithçka mbetet në imagjinatë dhe nuk arrijmë ta konfirmojmë atë. Megjithatë, kur Maria Gorman bleu komodinën e saj të vjetër të veshjes, ajo kurrë nuk imagjinonte se çfarë do të zbulonte […]

“Ndihesha k.eq, më dhi.mb.te koka”, 6 javë pasi lindi vajzën, doktorët z.bu.lojnë në barkun e Elizës detajin që

Eliza Curby kishte gjithë shumë dëshirë që të bënte binjakë, edhe pse shumë persona thonë se kjo është një periudhë që nënat i lodh shumë. Pak kohë pasi ajo u martua me bashkëshortin e saj, mbeti shtatzënë me vajzën e saj të parë. Por vetëm 6 javë pas lindjes së saj, ajo iu drejtuar edhe […]

Shitet Lopa Për 300 Mijë Euro: Arsyeja Do Ju Lerë Pa Fjalë…

  1 Lopë e ‘edukuar’ në Anglinë qendrore u shit për 299 mijë euro, që është një rekord për racën e saj dhe dy herë më shumë se rekordi i mëparshëm në Britani dhe Evropë/Pak sek onda pasi ta kaloni marke tingun shfaqen pamjet .Lopa me emrin Posh Spice, u shit të premten.Lopa Limousin nga […]

Fëmija q ante në 3 të natës, kur e ëma zgjohet ajo z bulon se…

Kyle dhe Monique Ruppel sapo janë bërë prindër. Ato i vunë vajzës së tyre emrin Celia. Celia si çdo fëmijë i vogël qan shpesh natën. Çdoherë kur Celia fillon të qarat, e ëma zgjohet për ta qetësuar atë; për ti dhënë qumësht, apo ndërruar pampersin dhe e vëndon sërish në gjumë. Një natë Celia kishte […]

Gruaja habit, Si më shkruan në këtë kohë, kam burrin këtu dhe…!!!

Ishtë interesante mënyra se si zgjedhin të ndahen çiftet. Mbetet për t’u vlerësuar ndarja miqësore, megjithëse janë të rralla sepse thuhet që një ish-partner nuk mund të jetë kurrë shoku/shoqja jote. E keni provuar ndonjëherë t’i shkruani “ishit” tuaj pas disa kohësh kur gjithçka ka mbaruar?Epo, një i ri nga Tirana e ka bërë këtë […]

Βëri **Ks Me Një DeΙfin, Rrëfehet Grυaja Që U Bë Pjesë E Studimit Shkencor : Ai Më Κίshte Qεjf Dhe…

  SHBA– Margaret Howe Lovatt ishte vetëm 20 vjeçe kur filloi punën në një lab orator me qëllimin për të kuptuar delfinët dhe për t’i mësuar ata të flasin. Ajo i kishte dashur kafshët që kur ishte një vajzë e vogël.Margaret ngjalli një mag jepsje gjatë gjithë jetës me kafshët dhe mënyrën sesi ata komunikojnë […]

Ajo cfare i ndodhi kesaj GAZETARE ne LIVE,mos i ndodhte askujt ne bote (VIDEO)

Gazetarja ishte duke dhënë lajmin drejtpërdrejt, por papritmas i erdhi një sms në telefon ku i treguan se ka ndodhur një gjë me vëllaun tënd, ajo pasi lexoi mesazhin filloi të q aj me lot.Gazetarja duke dhënë Lajmin drejtpërdrejt, pasi mori lajmin për v*dek jen e vëllait të saj te madh, nuk mban dot l […]

Emocionuese/Momenti Kur Dhëndrri Ndalon Dasmën: Zemra Ime I Përket Edhe Dikujt Tjetër, Kam Dhe Femije..

  Teksa po bëheshin betimet, një moment i papritur ishte kur dhëndri ndaloi cer emoninë për të bërë një deklaratë të veçantë. Jefferson, tha se kishte për të bërë një rrëfim pasi zem ra e tij i përkiste edhe dikujt tjetër, shkruan Gazeta Metro. Deklarata e një dhëndrit ka përlotur dasmorët gjate cere monise se […]

Trond.itese/Gjyshja Më E Ke Qe Në Botë, Vetëm Se Mbesa I Bëri Zhu Rmë Ajo E K Api Dhe I Futi Në Sy Ate….

Irmgard S. thuhet se ka k apur mbesën e saj duke bërë zhu rmë dhe nga inati i ka he dhur në sy spraj me sp ec dje gës. Mbesa e saj ka thënë se nuk e do më gjyshen e saj, pas asaj që i ka bërë. Ajo ka thënë: Ajo nuk është më […]

Ndjente diçka të çuditshme gjatë marrëdhënieve, 28-vjeçarja z bulon të vërtetën e rëndë

  Një 28-vjeçare ka shp.ët.uar mrekullisht nga k.anc.eri, pasi e ka kapur në kohë si sëm.undje. Ellie Taylor-Davis ka rrëfyer pë.rballjen e sa.j me këtë sëm.undje dhe sot ajo kërkon të sensibilizojë edhe femrat e tjera. Vajza kishte ndjerë simptomat e para të sëm.undjes serioze gjatë momenteve in.time me të dashurin dhe më vonë e […]