Tag Archives: Natyre

Fenomeni i cuditshem qe po ndodh ne bregdetin Shqiptar

  E ndërsa ditët nxehen ka nisur edhe sezoni turistik, ku pushuesit zgjedhin bregdetin për të pushuar dhe kaluar fundjavën e tyre.Mirëpo sot pushuesit janë përballur me ujërat e ndotur në bregdetin e Kunës në Shëngjin. Deti është mbuluar nga një lëndë vajore e verdhë.Burime për media bëjnë me dije se kjo situatë vijon dy […]

JEPET ALARMI: Priten reshje gj.aku dhe stuhi e fort O ZOT NA RUAJ NEVE!!!

    Richard Miles, nga Met Office, tha: “Ka disa përqendrime pluhuri në atmosferën mbi Mbretërinë e Bashkuar për momentin, të cilat mund të lahen në shi sonte, por ka të ngjarë të jenë sasi relativisht të vogla në tërësi. Ka një paralajmërim për stuhi për një të tretën juglindore të Anglisë sonte, dhe një […]

Liqeni i zi i mrekullive që shëron sëmundje ndodhet në këtë qytet të Shqipërisë, ja vetitë mrekulliberese(Video)

Në dalje të Gramshit, në një lartësi 1700 metra mbi nivelin e detit, ndodhet Liqeni i Zi. Ky liqen, përveç pamjes së bukur, mbart mbi vete legj.endën se bën mr ekulli. Çdo ditë këtu ka 200 persona që duke u futur në ujërat e akullta besojnë se do të shërohen. Efekti i tij në kurimin […]

Ae dini se uji i këtij fshati në Kosovë shëron gjithçka, çdo sëmundje me lejen e Zotit..

  Uji i fshatit Nasalë konsiderohet prej shumë njerëzve si ujë shërues për shumë sëmundjeAty ku fillojnë vargmalet e Karadakut, buzë lumit Morava gjendet fshati Nasalë, i cili i tëri fle mbi ujëra minerale.LEXO ME POSHT NE VAZHDIM : Kryetari i fshatit Ruzhdi Selimi, ka thënë se ky ujë që gjendet në këtë fshat, dikur […]

Cili është sekreti që fshihet nën rërën e shkretëtirës së Saharasë? Fakte të pabesueshme për këtë shkretëtirë!!

  Pershendetje , miq te dashur stafi jone ju sjell videon e rradhes ne dobi te tuajen per permisim e njohurive te reja ose lajmeve te reja ne ditet e sotme , //EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe Ju ftojme ta ndiqni videon e rradhes e cila do ta […]

Brenda dy jave kanë ndodhur 20 mijë tërmete, përgadituni për një katastrof të madhe

Njerëzit në ishullin vullkanik të Azores, Portugali janë mësuar me aktivitetin sizmik, por nuk ka asgjë normale për atë që po ndodh atje tani. Gjatë dy javëve të fundit, një nga ishujt është goditur nga 20,000 tërmete të vogla. Azoret janë një grup prej nëntë ishujsh në mes të Atlantikut. Siç shpjegon Mike Armstrong, njerëzit […]