Tag Archives: Nato

Stërvitja ushtarake më e madhe në gjithë Evropën! / 40.000 ushtarë të NATO-s vendosen në tokat shqiptare

  Shqipëria do të kthehet për 45 ditë në mikëpritësen e mijëra trupave ushtarake nga shumë vende të Evropës, si pjesë e Aleancës së Euroatlantikut. Zbarkimi më i madh ushtarak nis në 1 maj dhe përfundon në 14 qershor në një stërvitje, të parën e këtij lloji në Shqipëri, që prej kohës kur vendi ynë […]

Alarmohet Kina: Po krijohet një “NATO Indo-Paqësor”, shtetet “Quad” po fuqizohen

  Kur Shtetet e Bashkuara, Japonia, Australia dhe India ringjallën për herë të parë dialogun e tyre joformal nga një ndërprerje dhjetëvjeçare në fund të vitit 2017, Kina ishte e bindur se së shpejti do të dështonte, shkruan CNN. “Ato janë si shkuma e detit në Paqësor ose oqeanin Indian: mund të marrin pak vëmendje, por […]

EskaIon Situata, Shtëpia E Bardhë Drridh Botën,DemoraIizohen Ushtarët Rus / E Fundit : Tre Anije Iuftarake Të NATO-S Zbarkojnë Në Finlandë

Tre anije Iuftarake të NATO-s kanë mbërritur në portin jugperëndimor finlandez të Turkut për t’u trajnuar me marinën finlandeze, raporton Reuters. Anijet do të stërviten me dy “gjuetarë” të minave nga flota bregdetare e Finlandës, thanë në një deklaratë sot forcat mbrojtëse të Finlandës. Stërvitja dy-ditore do të përgatisë anijet finlandeze për të marrë pjesë […]

EskaIon Situata, Shtëpia E Bardhë Drridh Botën,DemoraIizohen Ushtarët Rus / E Fundit : Tre Anije Iuftarake Të NATO-S Zbarkojnë Në Finlandë

  Iuftarake të NATO-s kanë mbërritur në portin jugperëndimor finlandez të Turkut për t’u trajnuar me marinën finlandeze, raporton Reuters. Anijet do të stërviten me dy “gjuetarë” të minave nga flota bregdetare e Finlandës, thanë në një deklaratë sot forcat mbrojtëse të Finlandës. Stërvitja dy-ditore do të përgatisë anijet finlandeze për të marrë pjesë në […]

ALARAMNTE!! Situata Po Del Nga KontroIIi Dhe Po Shkon Drejt Iuftes: NATOja i bën gati anijet dhe aeropIanët Iuftarakë për Rusinë

  Aleanca e NATO-s ka thënë se aleatët i kanë vendosur forcat në gjendje gatishmërie dhe kanë dërguar aeroplanë Iuftarakë dhe anije shtesë në Evropën Lindore, duke e përforcuar mbrojtjen e aleatëve në kohën kur Rusia po e vazhdon grumbullimin ushtarak në Ukrainë dhe përreth saj. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN Në ditët […]

EskaIon Situata, Shtëpia E Bardhë Drridh Botën,DemoraIizohen Ushtarët Rus / E Fundit : Tre Anije Iuftarake Të NATO-S Zbarkojnë Në Finlandë

  Tre anije Iuftarake të NATO-s kanë mbërritur në portin jugperëndimor finlandez të Turkut për t’u trajnuar me marinën finlandeze, raporton Reuters. Anijet do të stërviten me dy “gjuetarë” të minave nga flota bregdetare e Finlandës, thanë në një deklaratë sot forcat mbrojtëse të Finlandës. Stërvitja dy-ditore do të përgatisë anijet finlandeze për të marrë […]

Putin Merr Goditjen E Madhe / Vjen Reagimi I Ashper I Rusëve Pasi Qielli I Ukraines U Mbush Me Avionet Te Furnizuar Nga NATO Dhe SHBA !!

NATO dhe SHBA-të duket se kanë vendosur më në fund që të furnizojnë Ukrainën me avionë Mig-29 ashtu siç ishte planifikuar më herët Aleanca e kishte bërë këtë plan që javën e shkuar por kërcënimet ruse si edhe droja e Polonisë për të kryer një veprim të tillë ndaj Ukrainës, ndërkohë që Putini kishte shpallur […]

Zbulohen skenaret e anetaresimit te Kosoves dhe Bosnjes ne NATO – Ja ‘sekreti’

    ZbuIohen e anetaresimit te Kosoves dhe Të Gjithave ne NAT0 – Ja ‘sekt’. Mediat serbe “ekniojnē” sēt e anētarēsimit tē Kosovēs dhe Bosnjēs nē NATO. Pasi para,sidenti serb, Aleksandar Vuçiç e ndezur njē al,arm se ka rre,zik pēr ta qē Kosova tē bēhet anē,tare e NATO-s, mediat serbe shkruarnē sot pē pre si,on […]

ALARAMNTE!! Situata Po Del Nga KontroIIi Dhe Po Shkon Drejt Iuftes: NATOja i bën gati anijet dhe aeropIanët Iuftarakë për Rusinë

Aleanca e NATO-s ka thënë se aleatët i kanë vendosur forcat në gjendje gatishmërie dhe kanë dërguar aeroplanë Iuftarakë dhe anije shtesë në Evropën Lindore, duke e përforcuar mbrojtjen e aleatëve në kohën kur Rusia po e vazhdon grumbullimin ushtarak në Ukrainë dhe përreth saj. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN Në ditët […]

A eshte Kosova ne gjendje te njejte si Ukraina?! Ja fjalet e Sekretarit te NATO-së qe po habit gjithe vendin

A eshte Kosova ne gjendje te njejte si Ukraina?! Ja fjalet e Sekretarit te NATO-sē qe po habit gjithe vendin.NATO refuzon krahasimin e ndēr,hyrjes nē Kosovē me situatēn nē Ukrainē.Sekretari i Pērgjithshēm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka hedhur poshtē kraha,simet midis ndērhyrjes sē kēsaj Aleance nē Kosovē mē 1999 dhe situatēs aktuale nē Ukrainē.“Ēshtē ide […]