Tag Archives: Life Style

Tek shoqja ime vinte gjithmonë erë e mirë në shtëpinë e saj, pastaj ajo u tregon sekretin mysafirëve

  Të gjithë ne kemi dëshirë që shtëpija jonë të duket gjithnjë e pastër dhe të mbajë aromë të mira, që sapo mysafirët tuaj të futen në shtëpi ta ndjejnë aromën. Vajza, doni ta dini trukun më të mirë për të pasur një shtëpi që gjithmonë vjen erë të mirë? Do mahniteni kur ta shikoni […]

Këtyre 3 gënjeshtra të burrave, nuk mund t’ju ‘bien në fije’ as gratë më të zgjuara

Në çdo marrëdhënie ndërpersonale, ndershmëria duhet të merret si e mirëqenë. Qoftë dashuri apo miqësi, ndershmëria është e nevojshme që kjo marrëdhënie të funksionojë. Meshkujt duket se janë më të prirur ndaj gënjeshtrës si një formë sjelljeje manipuluese. Një partner mund t’ju gënjejë kur nuk është besnik ndaj jush, dhe një mashkull që keni takuar […]

Gratë ‘çmenden’ pas këtij lloji të burrave

  Për meshkujt duket e pamundur të kuptojnë logjikën e femrave. Kjo është arsyeja pse është e vështirë të imagjinohet se si do të dukej një mashkull ideal, i aftë për të fituar zemrën e çdo gruaje. Sens humori Një shaka e zgjuar dhe e mirë mund të jetë e mirë për të thyer akullin. […]

Ekspertët thonë fjalën e fundit: Kaq minuta duhet të zgjasë marrëdhënia ‘perfekte’ mes çiftit

  Marrëdhënia e mirë seksuale duhet të zgjat disa minuta. Studimet e fundit kanë zbuluar se kohëzgjatja ideale e një marrëdhënieje seksuale është 13 minuta, megjithatë, mbi të gjitha, është e rëndësishme cilësia e kënaqësisë gjatë kësaj marrëdhënieje. Në raportet intime nuk ka vend për receta, as për sa i përket kohëzgjatjes së një raporti. […]

“Mos Hani Më Byrek, Pengon Zhvillimin E Trurit”/ Ekspertja Turke Jep Alarmin

Psikologia turke, Nejla Avci ka bërë një deklaratë me të cilën i ka çuditur, por edhe frikësuar të gjithë. Ajo ka thënë se byreku ndikon negativisht në zhvillimin e trurit. Këtë deklaratë, ajo e ka bërë gjatë seminarit me temë “Mungesë vëmendjeje të çrregullimit hiperaktiv”.Më tej psikologia turke ka thënë se ushqimet me sheqer të […]

Po Jeton Në Shqipëri, Vajza Nga Spanja: Më Pëlqen Shumë Byreku, Mamaja Ime Ka Këto Kërkesa Për Djemtë Shqiptarë

Lucia Lopez Silva është një 24 vjeçare nga Galicia e Spanjës, e cila për disa muaj jeton në Durrës duke studiuar në degën e hoteleri turizmit. Ajo është dashuruar me vendin tonë, por dhe ka arritur një famë të menjëhershme falë videove që publikon në Tik Tok ku tregon për qytetin e Durrësit dhe rutinën […]

Femra, Bëni Këto Gjëra E Mashkulli Do T’ju Bjerë Në Gjunjë, Por Numrin 4 Duhet Ta Bësh Patjetër

  Joshja është një lojë dhe në dashuri fiton kush largohet, ne e dimë këtë shumë mirë. Le të mësojmë se si ta mbash një mashkull të lidhur pas vetes, këtu janë 5 kës hilla s.e k.sit a bëni këtë: “Historitë e pamundura” na tërh eqin, ato paksa të paqarta dhe të vës htira na […]

Foto+18/ Biznesmeni i martuar nga Tirana që harxhon miliona për ish-dashnoren serbe të Neymar

Një biznesmen shqiptar ka arritur të bëjë për vete një nga femrat më të përfolura në Serbi. Bëhet fjalë për Soraja Vuçeliç, e cila shquhet jo vetëm për fotot nudo të botuara në revistën “Playboy”, por edhe për lidhjen e disa kohëve më parë me një prej futbollistëve më të famshëm në botë, talentin brazilian, […]

Doktoresha e njohur na habiti të gjithëve: Vjehrra e vërtetë nuk ia thote kurre kete fjale nuses se saj

Mjekja e njohur pediatre ka postuar ne profilin e saj ne rrjetet sociale nje keshille per vjerrat apo gjyshet se si duhet te sillen me nipat dhe mbesat e tyre si dhe me nuset e tyre. Cili eshte roli dhe detyra e gjyshes sipas saj.Nga Lira Gjika/ Cili është roli i gjyshes? Të rrisë nipat […]