Tag Archives: Kosove

“Gjendja është e rëndë”: Ik edhe një mjek nga Kosova, këto janë fjalët e tij

  Ikja e mjekëve tashmë është bërë fenomen në ngritje në Kosovë. Vetëm dy muajt e parë të këtij viti, janë larguar 45 mjekë. Pakënaqësitë si rezultat i kushteve të rënda të punës i ka shprehur edhe mjeku Flamur Llabjani, i cili ka njoftuar se do ta lë Kosovën për Gjermaninë. Sipas tij, gjendja e […]

Vjen Lajmi B0MBE!! “Kërkohet ndjekja penale për Hashim Thaçin e Isa Mustafën arsyja Asociacioni i komunave serbe”

Ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari thotë se nënshkruesit e Asociacionit ekzekutiv në Bruksel duhet të ndjeken penalisht. E nënshkruesit e Asociacionit janë Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa për të cilët thotë se, në gjykatë ata duhet të tergojën arsyen se pse e dëmtuan qëllimisht interesin nacional të Kosovës. Kështu […]

E FUNDIT/ I gjithe vendi po dridhet nga fjalet e akademikut te Oxfordit per Hashim Thacin – Fjale madheshtore per te madhin Thaci

E FUNDIT/ I gjithe vendi po dridhet nga fjalet e akademikut te Oxfordit per Hashim Thacin – Fjale madheshtore per te madhin Thaci.Akademiku i Oxfordit: Thaçi ēshtē personalitet i dēshmuar gjatē Iufj,tēs, pēr,faqēsuesi kryesor i Kosovēs sē re.Njē prej opinionistēve mē tē njohur britanikē, James Pettifer, i cili ēshtē i specializuar nē çēshtjet e Ballkanit […]

AnaIisti Serb TaIIet Me Liderët Serbë!: Me AIbinin Sikurse Sharra Kur Të Bjerë Në Gozhdë!

  Profesori Sulejman Mehazi në një shkrim ka shkruar në lidhje me Kurtin dhe qëndrimin që ai po mban karshi liderëve të Serbisë. Mehazi thotë se liderët serbë nuk e kuptojnë Kurtin pasiqë ai nuk iu shkon për shtati politikës së tyre sikurse bënte Thaçi. Gjithashtu ai thotë se që në start Kurti politikisht është […]

Për Vuçiqin nuk ka më ‘gjumë’ – Përveq mjeteve të bIinduara, Amerika i dhuron Kosovës edhe këto mjete ushtarake

Kontigjenti i parë me pajisje ush tarake për Ushtrinë e Kosovës nga SHBA-ja tashmë ka mbërritur në Kosovë. Tutje ata thonë se kontigjentet me ar matim nga Amerika do të ndahen në disa etapa, varësisht nevojave dhe kapaciteteve humane që ka Ushtria e Kosovës. Një fakt tjetër i rëndësishëm është se në këto kontigjente do […]

Kosova “fundos” Putin/ Albin Kurti refuzon kategorikisht gazin e Rusisë!! Qeveria Kurti nis procedurat për Gazsjellësin Amerikan !!

  Qeveria e Kosovës ka nisu procedurat për projektin e Gasjellësit Amerikan.Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e kishte refuzuar këtë projekt, duke thënë se nuk ka interes ekonomik.Madje, Kurti e kundershtonte këtë projekt duke e akuzuar opozitën për mungesë vizioni.Në njoftimin nga Zyra e Kryeministrit të Kosovës bëhet e […]