Tag Archives: Kosov

Ambasada Gjermane vjen me një njoftim të shumë pritur për qytetarët

Që në fillim të këtij muaji është rihapur mundësia për qytetarët e Kosovës për të aplikuar për kuotat e reja për viza të Gjermanisë, Ambasada e shtetit gjerman në Kosovë e bën çdo fillim muaji, teksa rëndom aplikojnë rreth 50 mijë qytetarë që synojnë largimin nga vendi. Për shkak se në Kosovë, ende nuk është […]

DemoraIizohen serbët e veriut,Albin Kurti i vendosur/ “Shumë shpejt do fillojë faturimi i energjisë elektrike në veri”

Dushan Radakoviq, drejtor ekzekutiv i Qendrës ACDC për Avokimin e Kulturës Demokratike, ka thënë se shumë shpejt do të arrihet marrëveshja për energjinë ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit dhe se në veri të Kosovës do të fillojë faturimi i energjisë elektrike, derisa ka shtuar se sa i përket pushtimit rus të Ukrainës, qytetarët serbë janë të […]

Zv.Ministri I Mbrojtjes Se Qeverise Kurti Ia Fut Frikën Në Palcë Vuçiqit: ‘Serbia Nuk Ka Mundësi Të Destabilizojë Kosovën’

  Zëvendësministri i Mbrojtjes, Shemsi Syla thotë se mjetet të cilat po grumbullohen në Fondin e Sigurisë do të destinohen për nevojat kyçe të Forcës së Sigurisë së Kosovës, derisa thekson se forca jonë ka nevojë për pajisje shtesë, armatim dhe plotësim të kapaciteteve që i duhen një ushtrie. Syla nuk tregon ndonjë shifër të […]

Serbia Në Panikë!: KFOR-I Gjerman I Dhuroi Ushtrisë Së Kosovës Armatìm Prej 1.8 Milion Euro!

Pas shndërrimit të Kampit të KFOR-it Gjerman në Prizren në Park Kosovar-Gjerman Inovativ dhe Trajnues, KFOR-i Gjerman përmes Ministrisë së Financave i dhuron Kosovës pajisje në vlerë prej 1.8 miIionë euro.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive Gjatë një vizite në Ministrinë e Financave, përfaqësuesit e KFOR-it Gjerman në Kosovë theksuan përkushtimin e tyre […]

Albin Kurti “Dridh” Gjithë Ballkanin Me Fjalet E Tij Per Donacionin E SHBA-Ve Ndaj FSK-Së

  AIbin Kurti ne cere,monine e pranim-dorezimit te dona,cionit te SH B,Ase me auto,mjete ush ta,rake té bIin,duara, ka thene se vendi eshte duke u per,baIIur me sfida e veshtiresi si rezul,tat i pan demij,se gl,obale.Albin Kurti ka shtuar se institucionet jane duke u an,gazhuar maksimal,isht qe kjo vale e radhes me variant,in e ri […]

“As Albini, as ju s’mundeni me marrë motorin, ti polic në kofsh p* nane deshe uniformën”

  Një zyrtar policor është k ërcënuar dje në rrugën nacionale “Rrustem Hyseni-Historiani” në Vushtrri nga një 41-vjeçar. Gjithçka dyshohet se ndodhi për një motoçikletë. Sinjali ka mësuar se si u kanos Policia dhe ju sjellë më poshtë detajet. Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë kanë njoftuar se fillimisht, Njësia e Trafikut rajonal ka vërejtur një […]

Kjo Qfare Ka Ndertuar Shqiptari Nga Kosova Po “Dridh” Serbine / MADE IN KOSOVA

Ndonëse nuk është ndonjë inxhinier i diplomuar, Refki Zogaj nga Bellanica e Malishevës ka arritur të ndërtojë një automjet që u ngjan shumë aut,obl,inda,ve ush,tara,ke.Ndërtimi i aut,oblin,dës, Refki Zogajt i mori një vit kohë.Ai thotë se nuk punoi tërë kohën për ndërtimin e këtij automjeti.Me madhësinë e një xhipi, aut,oblin,da lëviz sikurse ato që ndër,tohen […]

Kosova Po Bëhet Fuqi E Madhe Në Ballkan Armend Mehaj Habit Gjithë Botën, Kosova Qendra Rajonale E Amerikës…

  Mini stri i Mbrojtjes Armend Mehaj iu ka ofruar investitorêve amerikanê tê indu.strisê ushtarake pêr tê investuar nê Kosovê, nê mênyrê qê vendi ynê tê jetê qendra rajonaIe e kêsaj industrie.Pêr mes njê postimi Armend Mehaj ka thênê se qêndrimin dhe gati.shmêrinê e tij pêr investitorêt amerikanê tê industrisê ushtarake e ka shprehur gjatê […]

Bekim Jashari EKSKLUZIVISHT Tregon Menyren Se Si Ka Kontaktuar Ne Telefon Me Rexhep Selimin Nga Haga

Kam qenë me një res,torant ku ishte edhe gru,aja e Rexhep Selimit duke fol me të, dhe Rexha ka kërkuar që të flas me mua, numrat te atje,shit nuk kam”, ka thënë Jashari në intervi,stën Reporteri.Bekim Jashari tregon nëse ka bis,eduar me Thaçin dhe Veselin nga Haga.Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka treguar se si […]

SHOKUESE/ Ja Kush Eshte Komandanti I UÇK-Së Qe Privatizoi Me Shume Se 30 Hektare Toke!!!

SHOKUESE/ Ja kush eshte komandanti i UÇK-sē qe privatizoi me shume se 30 hektare toke!!!Mexhid Ramusa nga Demokracia Studentore ka thēnē se njē ish komandat i Ush tri,sē Çlirimtare tē Kosovēs ka privatizuar 30 hektarē tokē nē Jezerc.Ai nē postimin nē Facebook, nuk ka pēr,mendur emrin e tij, por ka shkruar pēr ngjarjet qē e […]