Tag Archives: fuckthefakenews

LAJMI I FUNDIT – Qeveria merr vendim ta ndihmoj qdo qytetar me kete shume?

LAJMI I FUNDIT – Qeveria merr vendim ta ndihmoj qdo qytetar me kete shume? Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në kohën kur ishte opozitë gjatë Qeverisë Kurti, përkatësisht në muajin prill, kishte propozuar që secili qytetar i vendit të kompensohet me 100 euro në kuadër të pakos emergjente për t’u ballafaquar me pandeminë COVID-19. […]

LAJMI I FUNDIT – Ja kur pritet të shpërthejë vala e dytë e Koronavirusit dhe karantinë 2 muajshe?

LAJMI I FUNDIT – Ja kur pritet të shpërthejë vala e dytë e Koronavirusit dhe karantinë 2 muajshe? Posted on September 7, 2020 by Gazeta Aktive Fillimisht dukej sikur masat e izolimit do të zgjasnin së tepërmi, mbase deri në fund të pushimeve verore. Kështu ishte deri para rreth dy javësh. Mandej, krejt papritmas, moti ndryshoi – si […]

97 TË SHËRUAR DHE 85 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 432 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 85 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Numri total i […]

131 TË SHËRUAR DHE 117 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 464 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 117 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të vdekjes me SARS CoV-2 […]

187 TË SHËRUAR DHE 119 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 474 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 119 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes me SARS CoV-2 […]

Michael Jackson e kishte parashikuar KORONAVIRUSIN…Ja çfarë kishte parë legjenda e pop-it

Në disa këngë të shkruara me dorë, Michael Jackson parashikoi se do të vinte covid 19. Ai në njëren këngë kishe perdorur n’tekst disa fjalë qe na lidhin me situaten e tanishme që po përballet e gjithë bota me COVID 19. Disa fjalë të kënges së tij jane: ‘Ajo tha se ka covid19’ dhe ‘Ajo […]

131 TË SHËRUAR DHE 112 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 488 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 112 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 6 raste të vdekjes me SARS CoV-2 […]

Befasojnë me zbulimin mjekët amerikanë, tregojnë si ndikon koronavirusi te meshkujt

Mjekët amerikanë paralajmërojnë se koronavirusi mund të shkaktojë fryrjen e testikujve dhe të dëmtojë aftësinë riprodhuese tek meshkujt. Ky përfundim ka ardhur pasi një pacient 37-vjeçar i infektuar nga koronavirusi në ShBA kishte të njëjtat simptoma. Nga testet e kryera në spital, u vu re se ai kishte dëmtim të spermatozoidëve dhe një lëndë që […]

118 TË SHËRUAR DHE 119 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 460 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 119 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 8 raste të vdekjes me SARS CoV-2 […]

Lufta me koronavirusin në Shqipëri/ Mjeku i njohur jep lajmin e mirë që po e prisnim të gjithë

Radiologu Renato Osmënaj është optimist se jemi në fundin e pandemisë. Ai përjashton edhe një valë të dytë në vjeshtë . Ai thotë se virusi është mbivlerësuar më shumë se duhet. “Jam optimist se pavarësisht karantinës së zgjatur që kaloi vendi jemi diku në bishtin e epidemisë. Shifra 153 edhe pse mund t’ju duket e […]