Tag Archives: #fakenews

LAJMI I FUNDIT – Qeveria merr vendim ta ndihmoj qdo qytetar shuma e premtuar do të jet…?

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në kohën kur ishte opozitë gjatë Qeverisë Kurti, përkatësisht në muajin prill, kishte propozuar që secili qytetar i vendit të kompensohet me 100 euro në kuadër të pakos emergjente për t’u ballafaquar me pandeminë COVID-19. / Ju ftojmë që ta hapni marketingun për 5 sekonda dhe shfaqen pamjet ekskluzive […]

Ish-mjeku i OBSH-së paralajmëron: ‘Nga COVID19 do të shpëtojnë vetëm njerëzit me këtë grup gjaku?’

Ish-mjeku i OBSH-së paralajmëron: ‘Nga COVID19 do të shpëtojnë vetëm njerëzit me këtë grup gjaku?’ Një ish mjek i OBSH që ndihmoi botën në përgjigjen kundër lisë thotë se lufta globale kundër korona do të vazhdojë për të paktën edhe 4 vjet, teksa virusi lëviz nga një vatër në tjetrën. Dr Larry Brilliant, një epidemolog […]

LAJMI I FUNDIT – Qeveria merr vendim ta ndihmoj qdo qytetar me kete shume?

LAJMI I FUNDIT – Qeveria merr vendim ta ndihmoj qdo qytetar me kete shume? Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në kohën kur ishte opozitë gjatë Qeverisë Kurti, përkatësisht në muajin prill, kishte propozuar që secili qytetar i vendit të kompensohet me 100 euro në kuadër të pakos emergjente për t’u ballafaquar me pandeminë COVID-19. […]

97 TË SHËRUAR DHE 85 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 432 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 85 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Numri total i […]

Besa Gaxherri: ‘KURR skemi me ju dhan maska falas qytetarëve, ne ti blejn vet se nuk mi ka bo nona ata’

Besa Gaxherri: ‘KURR skemi me ju dhan maska falas qytetarëve, ne ti blejn vet se nuk mi ka bo nona ata’ Gaxherri teksa fliste për menaxhimin e pandemisë nga ana e qeverisë, ka ndërhyrë moderatori i emisionit, Ermal Panduri, i cili e ka akuzuar qeverinë, konkretisht LDK-në e cila nuk po arrin të ofrojë as […]

131 TË SHËRUAR DHE 117 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 464 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 117 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të vdekjes me SARS CoV-2 […]

LAJMI I FUNDIT – Nga e hena do te hyjm ne izolim total per 15 dite?

LAJMI I FUNDIT – Nga e hena do te hyjm ne izolim total per 15 dite? Hoti: ‘Pas miratimit të buxhetit, nga e hëna izolim të plotë në gjithë Kosovën për 15 ditë?’ Sht1pe v1deon e me poshtme p3r vazhd1min e plot3 t’lajmit:JA DHE VIDEO: Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas […]

187 TË SHËRUAR DHE 119 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 474 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 119 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes me SARS CoV-2 […]

Michael Jackson e kishte parashikuar KORONAVIRUSIN…Ja çfarë kishte parë legjenda e pop-it

Në disa këngë të shkruara me dorë, Michael Jackson parashikoi se do të vinte covid 19. Ai në njëren këngë kishe perdorur n’tekst disa fjalë qe na lidhin me situaten e tanishme që po përballet e gjithë bota me COVID 19. Disa fjalë të kënges së tij jane: ‘Ajo tha se ka covid19’ dhe ‘Ajo […]

Lajm fantastikë: 250 euro për secilin qytetarë në Kosovë nga kjo…?!

Lajm fantastikë: 250 euro për secilin qytetarë në Kosovë nga kjo…?! Këtë ide e ka dhënë një vullnetar në luftën ndaj Covid-19, Shenoll Muharremi. Sipas tij, shteti nuk ka kapacitete që ta bëjë këtë për qytetarët, derisa ka marrë shembuj të ngjashëm nga vendet e rajonit, që tashmë kanë implementuar një ide të ngjashme. Shikojeni […]