Vjen Paralajmërimi I Frikshëm: Ja Çfarë Rrezikon Bota(Detaje)

Bota do përballet me një krizë të mprehtë ushqimore për shkak të rritjes së çmimeve të ushqimeve, tha ministrja Gjermane e Ekonomisë Svenja Schulze për gazetën ‘Bild’ të shtunën, duke paralajmëruar për një zi buke që nuk është parë që nga Lu fta e Dytë Botërore. Ministrja ka cilësuar si shkaqet e saj pandeminë Covid-19 […]

I Riu Porosit Pizza Ne Tirane, Por Shikoni Cfare Surprize Gjen Brenda

Kur ushqehesh neper fastfoodet ne Shqiperi duhet ti besh gjithmone syte kater sepse cfare nuk pret . Duhet te jesh shume i kujdesshem dhe vigjilet me ate qe konsumon.Mire qe produktet jane shtrenjtuar por ndonjehere jane dhe te rrezikshme. Si ky rast kur nje i ri shkon ne nje piceri ne Tirane dhe porosit nje […]

Nuk I Ka Mirë Punët Me Burrin/ Flet Manjola Nallbani: Ja Si Është Pun

E ftuar puntatën e sotme në emisionin “E diell” ishte këngëtarja e njohur Manjola Nallbani, e cila gjatë bisedës në studio është ngacmuar nga gazetari Ervin Kurti. Manjola Nallbani është një ndër këngëtaret shqiptare që i ka rezistuar shumë gjatë kohës.Përveç muzikës që realizon, ajo është në qendër të mediave rozë për linjat perfekte trupore […]

Gjen Zëvendësuesin E Burrit/ Monika Jep Emrin Befasues: Ky Meriton Të Jetë President I Ri

Monika Kryemadhi na ka befasuar të gjithë me emrin që propozon për president. Kryetarja e LSI-së tha se nëse do të kishte 28 firma ajo do të propozonte një kandidat socialist për president, pikërisht Pandeli Majkon. “Sa i përket zgjedhjes së presidentit, nëse mazhoranca ka pasur dëshirë që të lejonte opozitë ta zgjidhte le të […]

LAJMI FUNDIT: Këto Janë Kushtet Qe Serbia I Vendosi Kosovës , Është Për Tu Habitur!

Sipas mediave të Beogradit, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ia ka paraqitur katër kushte Kosovës dhe bashkësisë ndërkombëtare për t’u kthyer në dialog. Ndërkohë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka vetëm një kusht për ta hequr masën për të mos i lejuar të hyjnë në Kosovë automjetet me targa serbe, shkruan Gazeta Express. Pas […]

Stërvitja ushtarake më e madhe në gjithë Evropën! / 40.000 ushtarë të NATO-s vendosen në tokat shqiptare

  Shqipëria do të kthehet për 45 ditë në mikëpritësen e mijëra trupave ushtarake nga shumë vende të Evropës, si pjesë e Aleancës së Euroatlantikut. Zbarkimi më i madh ushtarak nis në 1 maj dhe përfundon në 14 qershor në një stërvitje, të parën e këtij lloji në Shqipëri, që prej kohës kur vendi ynë […]

Rita Haziri bënë frizurën e ish-kryeministres së Ukrainës, Julia Timoshenko

Rita Haziri, është njëra nga këngëtarët më të dashurua për publikun, edhe pse është e re në tregun muzikor. Të veçantë e bënë fakti se në tregun muzikor ajo është paraqitur krah të dashurit të saj, Fidan Gashi, shkruan Kosovarja. Në paraqitjen e fundit ajo duket shumë në formë, ku frizura e saj merr gjithë vëmendjen. […]

Gazetarja Ukrainase Habitë Gjithë Botën/ Vështirësite Qe Kaluan Kosovarët Janë Të Ngjajshme Me Ne…

Gazetarja Ukrainase habitë gjithë botën/ Vështirësite qe kaluan Kosovarët janë të ngjajshme me ne… Lyudmilla Makey ka mës uar pak prej historisë së dhimb.shme të Iuf tës së vendit i cili është shndërruar në shtëpi të saj për më shumë se 1 muaj.Megjith atë gjatë qëndrimit të saj këtu gazet.ares ukrainase një lloj shprese i […]

Përhajr Na Qoftë / Hashim Thaçi Po Kthehet Si ‘HERO Dhe BABA’ I Kosovës

Përhajr na Qoftë / Hashim Thaçi po kthehet si ‘HERO dhe BABA’ i Kosovës Gazetari Valon Syla ka thënë se Hashim Thaçi do të kthehet në Kosovë në muajin prill.Këto komente ai ka thënë në emisionin Pressing në T7. “Kam informacione që Hashim Thaçi kthehet në prill”, ka shkruar ai. Tutje ai ka thënë se […]

Dite Te Zeza Per Vendin Tone/ Plani serbo-rus për ndarjen e Bosnjës, zbulohet se çfarë është planifikuar për veriun e Kosovës

  Dite Te Zeza Per Vendin Tone/ Plani serbo-rus për ndarjen e Bosnjës, zbulohet se çfarë është planifikuar për veriun e Kosovës Kohëve të fundit, situata në Bosnje dhe Hercegovinë është tensionuar. Kështu vlerësojnë edhe zyrtarë të Bashkimit Evropian. Në anën tjetër, udhëheqësi serb i Bosnjës, Millorad Dodik, vazhdimisht është duke kërcënuar me ndarjen e […]