Ju e dinit që kremi “Nivea” është i mirë, por mjekët kurrë nuk ua thanë këtë!

 

 

 

Kujdesi për lëkurën është shumë i rëndësishëm, shumë herë, mund të pasqyrojë shëndetin tonë të mirë ose të keq, kjo është arsyeja pse shumë kompani janë të përkushtuara në krijimin dhe shitjen e kremrave që variojnë nga mbrojtja nga dielli te përtëritja e kësaj, pavarësisht nëse funksionojnë ose që mund të mos funksionojë, është në diskrecionin tuaj, por nga të gjitha markat për kujdesin e lëkurës, ekziston një veçanti që ju e dini, prindërit tuaj e dinë, madje edhe gjyshërit tuaj e dinë dhe ndoshta ata janë ende duke blerë dhe është se ka shumë vite në treg, unë do të thotë kremi Nivea.

Një krem që pavarësisht viteve nuk del nga moda dhe njerëzit vazhdojnë ta blejnë sepse pretendojnë se jep rezultate të pabesueshme.

Ndoshta nuk e dini por kremi i kësaj marke ka përfitime të pafundme që duhet të dini pse filloni ta shfrytëzoni maksimalisht. Këtu janë përfitimet e tij që do t’ju lënë të magjepsur, nëse keni menduar se është përdorur vetëm për të lagur lëkurën, më lejoni t’ju them se keni qenë gjithmonë në një gabim, shënoni

Pomadë për flokë. Nëse keni probleme me flokët tuaj dhe nuk mund të merrni atë krehje perfekte që vetëm ju dini të bëni, gjithçka që ju nevojitet është të vendosni krem në duart tuaja dhe t’i kaloni këto nëpër zonë kaq rebele dhe kaq, kështu që do të merrni ajo model flokësh aq i ftohtë sa të bën unike.

Eliminoni çarjet e këmbëve. Nëse jeni një nga njerëzit që keni këmbë të thata dhe gërvishtëse, mbase kjo këshillë mund t’ju ndihmojë, gjithçka që ju nevojitet është të vendosni krem dëbore rreth gjithë shputës së këmbës gjatë natës dhe të bëni masazh në të gjithë zonën e prekur, të vishni çorape dhe ditën tjetër kur t’i hiqni do të shihni rezultate të mahnitshme, këmbët tuaja do të jenë shumë të buta.

Këshillë shtesë: nëse keni aplikuar krem natën dhe ditën tjetër këmbët tuaja janë akoma po aq të thata dhe gërvishtëse, mbase keni nevojë për diçka më intensive si ilaçi i mëposhtëm; E vetmja gjë që ju nevojitet është të përzieni kremin e borës me Benpantol, pastaj ta përhapni atë në këmbët tuaja dhe t’i masazhoni, të vishni çorape gjithë natën dhe mëngjesin tjetër do të shihni një rezultat pozitiv

Pastrues i përbërjes Isshtë një aleat i shkëlqyeshëm për gratë pasi i ndihmon ato të heqin në mënyrë të përsosur përbërjen nga fytyra e tyre pa e keqtrajtuar atë; Thjesht vendoseni në të gjithë fytyrën dhe hiqeni me pambuk, më pas lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë dhe kaq, pa përdorur kremëra speciale për heqjen e përbërjes.

Ánti plakje për zonën e syve. Këmbët e sorrë nuk do të jenë më problem, thjesht duhet ta aplikoni rreth syve dhe ta lini të qëndrojë brenda natës, ditën tjetër do të shihni rezultatet.

Zbutni dhe shkëlqeni gjunjët. Fërkoni kremin e borës në gjunjë për t’i bërë ato më të butë dhe të hidratuar.

Parandaloni strijat e shtatzënisë. Ásnjë grua nuk shpëtohet nga strijat pas shtatzënisë, por ky nuk është problem nëse përdorni krem bore, e gjitha që ju nevojitet është ta vendosni atë rreth gjinjve dhe ijëve ose ndonjë zone tjetër ku jeni të prirur për strija.

Hidratim i thellë për fytyrën. Ndoshta ju jeni dikush që nuk përdorni krem rregullisht dhe kjo është arsyeja pse fytyra juaj është e thatë, nëse po, është më mirë të përdorni kremin e borës në fytyrën tuaj, pastaj ta mbuloni me një peshqir të lagur dhe ta lini për gjysmë ore, kur të hiqeni atë, lani shumë Lani plotësisht fytyrën me ujë të vakët për të marrë një fytyrë të butë dhe të hidratuar.

Duart e hidratuara në mënyrë perfekte. Përdorimi i kremit të borës për ato duar të ashpra dhe gërvishtëse është shumë efektiv në mbajtjen e tyre të butë.

Hidratimi i buzëve. Nëse jeni një nga njerëzit që thani buzët tuaja gjatë sezonit të ftohtë, gjithçka që ju nevojitet është të vendosni krem në buzët tuaja për disa ditë, derisa të shihni një rezultat pozitiv.

Hidraton kutikulat. Për të pasur një hidratim më të mirë në kutikulat, vendosni krem në vendet më të thata dhe më pas masazhojeni butë për disa minuta, nuk do të duhet shumë kohë për të parë rezultatet.

Pas diellit. Nëse keni lëkurë të ndjeshme dhe kur vizitoni plazhin ose kaloni shumë kohë në diell ndjeni se lëkura juaj digjet, vendosni krem në të gjithë zonën e prekur në mënyrë që të ndjeni një ndjesi freskie dhe të mos vuani më shumë.

Djegiet e lëkurës. Nëse keni pasur një aksident me diçka të nxehtë, qoftë në kuzhinë ose në ndonjë vend tjetër ku trajtohen temperaturat e larta, vendosni kremin e borës për të shmangur flluskat. Por nëse është një aksident i rëndë, menjëherë vizitoni një mjek.

Hidratim dhe shpëlarje për bërryla. Për njerëzit që kanë bërryla të thata, thjesht vendosja e kremit mund të marrë qartësi dhe butësi për ta.

Qarqet anti të errëta. Ju gjithashtu mund të ndihmoni në heqjen e atyre rrathëve të errët që shpërthejnë natën nga mos fjetja e mirë thjesht duke aplikuar krem gjatë natës para se të shkoni në shtrat, duke pushuar gjatë natës, duke larë fytyrën ditën tjetër dhe voila. (Bëni këtë për kohën e nevojshme derisa të shihni rezultatet)

Këto janë përfitimet që ka kremi Nivea, mbase njihni dikë tjetër ndani këtë me miqtë tuaj në mënyrë që ata të marrin parasysh sesi këto informacione mund t’i ndihmojnë ata.

 

Ju e dinit që kremi “Nivea” është i mirë, por mjekët kurrë nuk ua thanë këtë! – Plisi (trendliveg24.com)