Gjyshi i Bleona Matës me lot flet në emision: Kishim 12 vite që prisnim dhe para një jave..

Pasi u shfaq per here te pare ne tv fotoja e Bleones e rritur, u be krahasimi i bleones ne ate kohe 6 vjecare me foton e tanishme te Bleones adoleshente. Me pas Report TV udhetoi drejt qytetit te kukesit aty ku jeton familja e Bleones, nena, vellaidhe gjyshi i saj zenel Mata.

Ishte shume prekese momenti kur gjyshi dhe vellai i Bleones pane foton e realizuar ngq ekspertet dhe ata dhprehen deshiren ne rikthimin e Bleones.

“Kemi 9 vite qe presim nje shenje nga Zoti dhe para nje jave kjo doli. Familja jone eshte e mallengjyer per kete dhe nuk na ze gjumi kur mendojme per te . E vetmja shprese eshte emisioni “Pa gjurme” qe na eshte bere ndermjetes me nderkombetaret dhe ishalla neve do i sjelli vajzen. E kam thene eshteme pare se nuk dua te vdes pa e pare vajzenKemi 9 vjet qe kemi kerkuar neper hoxhallare, bejlere e skemi lene vend. Por kjo sot u be realitet prej jush.” shprehet Zenel Mata
Per here te pare reagon vellai i Bleones asokohe nje 3 vjecar kur e motra u zhduk. Armendi nuk i mbajti dot lotet por e dha nje mesazh te tij.
“Une dua t`i them si vellai i vogel te kthehet sa me shpejt e me pare. Ishim duke luajtur ne oborrin e shkolles dhe erdhi Xhemilja dhe e mori” … pastaj perlotet.

Emisioni “Pa gjurme” eshte duke bashkepunuar me kolege te mediave te tjera nderkombetare me te cilat ka nisur bashkepunimet ne vijim te kerkimeve.

Bleona Mata u zhduk ne 2010 kur po kulloste bagetite ne mal bashke me 5 kusherira dhe qe atehere lajmi i zhdukjes se saj ka ber buje dhakerkimet vaxhdojme si kerkese e nenes.

Gjyshi i Bleona Matës me lot flet në emision: Kishim 12 vite që prisnim dhe para një jave.. (news69times.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *