FSHlJÁNl numrin dentistit, ja si të pastroni dhëmbët dhe të Iargoni erën e keqe nga goja

Nëse dëshironi të largoni frymën e keqe dhe freskoni gojën natyrshëm, erdhi lajmi i mirë për ju.Është një metodë natyrale që lehtë mund ta përgatisni në shtëpi. Nuk ka efekt sekondar, është e sigurtë dhe nuk sulmon smaltin e dhëmbëve.

Keni nevojë: 2 limona, 1 gotë ujë të ngrohtë, 1 lugë çaji sodë buke dhe gjysmë lugë çaji pluhur kanelle.Hidhni në një shishe lëngun e dy limoneve, kanellën dhe sodën. Shto ujë të vakët dhe përziejeni mirë derisa të gjithë përbërësit të jenë të integruar.

Përdoreni këtë iIaç për të bërë 2 ose 3 gargara prej rreth 1 minutë secila. Kjo gargarë natyrale eIiminon frymën e keqe falë vetive të mëdha antibakteriale të kanellës, të cilat suImojnë bakteret që shkaktojnë erën e keqe

Soda gjithashtu ka veti antibakteriale dhe është gjithashtu shumë e dobishme për zbardhjen e dhëmbëve. Lëngu i limonit ka një aromë freskuese dhe gjithashtu ndihmon në eliminimin e frymëmarrjes së keqe.

FSHlJÁNl numrin dentistit, ja si të pastroni dhëmbët dhe të Iargoni erën e keqe nga goja – Plisi (trendliveg24.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *