Erion Veliaj niset drejt Turqisë për kurim nga COVID-19

Prej 28 korrikut kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, është konfirmuar me coronavirus.


Pas publikimit të lajmit, Veliaj informoi se ishte karantinuar në banesën e tij ku edhe është kuruar për COVID-19.

Burime pranë kryebashkiakut, familjarë dhe të njohur bëjnë të ditur se ai është nisur për kurim jashtë vendit, disa ditë pas njoftimit për prekjen nga virusi korona, raporton Ora News.

Mësohet se ai do të kurohet në një nga spitalet e njohura turke.

Gjithashtu mësohet se kryebashkiaku tashmë ka mbërritur atje.

 

Burimi: https://reporteri.net/shqiperia/erion-veliaj-niset-drejt-turqise-per-kurim-nga-covid-19/?fbclid=IwAR2ektOITQIbH8zydxJLQ3AW-sTxRLfMko_sBUowWOXcFRcqbqFCpUQHXmc

 

Nuk ka ende asnjë informacion nga burime zyrtare.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *