E Moshuara U Vjedh Armët Ushtarëve Rusë Kur Po Flinin Dhe Ua Jep Ukrainasve

See the source image
Një grua e moshuar në Kiev dyshohet se ka vjedhur municione nga ushtarët rusë ndërsa ata ishin duke fjetur.

Gruaja më pas fshehu “plaçkën” e saj dhe pak më vonë ua dorëzoi ushtarëve ukrainas, njoftoi agjencia ukrainase e lajmeve UNIAN, duke cituar një video të postuar në Telegram nga këshilltari i Ministrisë së Brendshme të Ukrainës, Anton Herashenko.

Gruaja tha se nuk kishte frikë kur ushtarët rusë hynë në fshatin e saj Peremocha, por vendosi t’i “çarmatoste” dhe t’ua dorëzonte municionet ushtarëve ukrainas kur ata mbërritën së fundmi, sipas agjencisë.

E moshuara u vjedh armët ushtarëve rusë kur po flinin dhe ua jep ukrainasve – Online (24newsalljust.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *