“DRlDHET” Beogradi! Kosova nenshkruan marreveshje madheshtore me Kroacine e cila eshte..

-“DRlDHET” Beogradi! Kosova nenshkruan marreveshje madheshtore me Kroacine e cila eshte..

-Në duart e ushtarëve të Kosovës, së shpejti pritet të jenë ar,më e pajisje të ndryshme, prodhim kroat, transmeton gazeta ditore.Ato do të vijnë, përmes realizimit të marrëveshjes mes dy vendeve për bIerjet ustarake “Shtet me Shtet.Kjo u paralajmërua nga Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, pas takimit me homologun e tij kroat, Mario Banozic, njofton Klankosova.tv, përcjell Albinfo.ch.Një ujdi e tillë sipas ish-Komandanti të Forcës së Sigurisë së Kosovës, Kadri Kastrati, është shumë e dobishme për vendin.Arsye për këtë, ky thotë se është përvoja ushtarake dhe prodhuese e shtetit të afërt.

“DRlDHET” Beogradi! Kosova nenshkruan marreveshje madheshtore me Kroacine e cila eshte.. – Online (news308media.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *