Category Archives: Uncategorized

Beniada po bëhet brune

Beniada Nishani është një prej emrave më të komentuar në media rozë, që nga përfundimi i “Big Brother Vip”. Nga “Big Brother Vip”, ajo fitoi një vëmendje të madhe meditaike, për shkak të sinqeritetit dhe bukurisë që ka. Së fundmi, në llogarinë e saj në Instagam ka shpërndarë disa imazhe përpara pasqyrës, mirëpo komenti i saj mori më […]

Fenomeni i cuditshem qe po ndodh ne bregdetin Shqiptar

  E ndërsa ditët nxehen ka nisur edhe sezoni turistik, ku pushuesit zgjedhin bregdetin për të pushuar dhe kaluar fundjavën e tyre.Mirëpo sot pushuesit janë përballur me ujërat e ndotur në bregdetin e Kunës në Shëngjin. Deti është mbuluar nga një lëndë vajore e verdhë.Burime për media bëjnë me dije se kjo situatë vijon dy […]

Edi Rama ‘çmend’ gjithë botën me deklaratën: Nëse nuk na pranon BE, atëherë ne dhe Kosova do të

Në një intervistë për Merkur, kryeministri shqiptar Edi Rama shpjegon ndër të tjera se pse vendi i tij ende kërkon të bëhet anëtar i BE-së.”Edi Rama, 57 vjeç, ishte basketbollist i kombëtares shqiptare dhe më pas bëri emër si artist, ndërkohë që tani po përpiqet të çojë vendin e tij në BE. Zoti kryeministër, çfarë […]

E FUNDIT/ Njihuni me aeropIanin amerikan qe ruset po i frigohen me te madhe , kete vit nis operimet dhe..

  -E FUNDIT/ Njihuni me aeropIanin amerikan qe ruset po i frigohen me te madhe , kete vit nis operimet dhe.. -Sivjet, pra gjatë vitit 2022, F-35 Joint Strike Fig.hter i Pentagonit pritet të ope rojë me një si.stem kompjuterik të ava ncuar në bord që synon të sigurojë fun.ksionalitet optimal, të përmirësojë mirëmbajtjen dhe […]

Merr fund gjithçka, çka i frikesoi? Moska “dorëzohet” pranë botës: Nuk duam luftë, jo por duam.

  Sergei Lavrov të premten tha që Moska nuk dëshiron luftë me Ukrainën derisa foli me tone pozitive rreth propozimeve të sigurisë të bëra nga Shtetet e Bashkuara, transmeton gazeta ditore. “Propozimet amerikane ishin më të mira se ato të NATO-s”, theksoi Lavrov, që gjithashtu bëri të ditur se po pret të ketë takim mes […]

Ambasadori I Shqipërisë I Mbyll Gojën Ministres Ruse Në OKB: Boll Me Gënjeshtra, Nuk Të Ecin Me Ne

  Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara u mblodh për të diskutuar rreth pretendimeve rus mbi “aktivitete biologjike ushta.rake amerikane në territorin e Ukrainës”, aku.za të hedhura poshtë me forcë nga udhëheqësi i Ukrainës dhe administrata e Presidentit Biden. Moska thotë se Ukraina po operon laboratorë kimikë dhe biologjikë me mbështetjen e Shteteve të […]

Bllokohet çdo gjë, mos dilni nga shtëpia. Ja çfarë po ndodh tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar edhe ditën e djeshme, mijëra protestues kanë mbushur sheshet dhe rrugët e qyteteve kryesore të vendit për të protestuar kundër rritjes së çmimeve të cilat kanë rnduar të gjithë familjet shqiptare. Në Tiranë, protesuestit të cilët në fillim u mblodhën para kryeministrisë, kanë filluar të zhvendosen dhe të bllokojnë rrugë të […]

Leonora Jakupi u nda nga i dashuri? Ja si qëndron e vërteta

Leonora Jakupi u nda nga i dashuri? Ja si qëndron e vërteta Leonora Jakupi u nda nga i dashuri? Ja si qëndron e vërtet Ditëve të fundit në media shqiptare është përhapur një lajm i pavërtetë, pa burim informacioni e pa fakte, sërish kryelajm ishte Leonora Jakupi dhe sigurisht jeta e saj private të cilën […]

Habit Behgjet PacolIi ” Putin nuk eshte njeri i keq por…”

Habit Behgjet PacolIi ” Putin nuk eshte njeri i keq por…” Ndonëse aktua.lisht është njeriu më i urryer në mbarë botën, ky po.litikan kosovar e ka quajtur dikur Vladimir Putin si njëri i mirë Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Behgjet Pacolli në një intervistë për “undi.spatch” në New York në vitin 2018, në kohen sa […]