BE – Shqipëri/ Kryeministri Më I Mirë, Rama Merr “Notën 10”: Vjen Superlajmi Nga…

 

Sipas Euractive procesi do të përshpejtohet pas ofertës për Ukrainën por edhe vendimit të Shqipërisë për tu ndarë nga Maqedonia e Veriut pasi prej kohësh qëndron “peng” e saj.

Sipas medias së huaj “Euractive”, Shqipëria do të marrë “dritën jeshile” në qershor duke zhvilluar konferencën e parë ndërqeveritare për shkak të arritjes së reformave dhe punës së shkëlqyer të Edi Ramës në 3 mandate qeverisëse.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *