Amerika Krah Kosovës!! Gjesti I Amerikës Kundrejt Kosovës Po “Hallakat” Putinin Dhe Vuçiqin

Amerika krah Kosovës!! Gjesti i Amerikës kundrejt Kosovës po “hallakat” Putinin dhe Vuçiqi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës rikonfirmojnë se janë me Kosovën dhe Bosnjën e Hercegovinën kundër përhapjes së ndikimit të Rusisë dhe Kinës në Ballkanin Perëndimor.
Kështu u përgjigj sekretarja e shtypit të Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki, në një konferencë për media që pati ditën e djeshme.Psaki mes tjerash konfirmoj se presidenti amerikan, Joe Biden, vazhdon të jetë mik i mirë i kosovarëve dhe boshnjakëve.Per la jmin e plo te kli ko ne re kla men me poshte

Amerika krah Kosovës!! Gjesti i Amerikës kundrejt Kosovës po “hallakat” Putinin dhe Vuçiqin – Online (infospostmedia.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *