Vuçiq gati të dorëzohet: Para Serbisë janë ditë të vështira, por njohja e Kosovës kurrë nuk do të ndodhë

 


Serbia gjendet para ditëve të vështira, ka thënë në një konferencë për media presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, pas takimit me zëvendësndihmësin e sekretarit amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, dhe me të dërguarin special të Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak.

Vuçiq ka thënë se vazhdimi i dia lo g ut Prishtinë-Beograd është çështje ditësh. Para Serbisë janë ditë të vështira, ka bërë të ditur president serb, Aleksandar Vuçiq. Vuçiq tha se fuqitë e mëdha po i bëjnë presion Serbisë për të ndryshuar mendje lidhur me njohjen e Kosovës, por ai tha se një gjë e tillë nuk do të ndodhë. /korrieri HAP REK LAMEN ME POSHTE PER TE VAZDHUAR

Vuçiq gati të dorëzohet: Para Serbisë janë ditë të vështira, por njohja e Kosovës kurrë nuk do të ndodhë – My Blog (lajme.icu)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *