“Vlora Çitaku kishte arritur marrëveshje me serbët për ndarjen e Kosovës”/ Kërkohet gjykimi për tradhti për Hoxhajn, Çitakun e Bujën


Tensionet midis Rusisë dhe Perëndimit mbi Ukrainën duket se janë ulur paksa, pasi Moska tha se ka tërhequr disa prej trupave të saja të vendosura pranë kufirit, një pretendim që shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg e quajti “hapësirë për optimizëm të matur”. Profesori universitar Ibrahim Gashi ka thënë se efekti i parë i këtij konfliti do të ishte në dialogun Kosovë-Serbi. DUKE E HAP REK LAMEN ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI ME TEPER

“Nëse atje eskalon situata do të kemi një stagnim në procesin e dialogut, pasi do të kemi shpërqendrim të vëmendjes nga fuqitë e mëdha, nuk e di a do të jetë i përkohshëm apo në periudhë më afatgjatë”, tha Gashi. Lidhur me këtë, analisti Gani Qarri, në një prononcim për “Bota sot”, deklaratën e Gashit e sheh si vazhdimësi të deklaratave të PDK-së për të mbjellë frikë. Madje, Qarri potencon se po e shfrytëzojnë edhe vizitat e përfaqësuesve të lartë, vetëm për t’iu kundërvënë SHBA-ve për kontributin e pazëvedësueshëm që kanë dhënë. DUKE E HAP REK LAMEN ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI ME TEPER

“Vlora Çitaku kishte arritur marrëveshje me serbët për ndarjen e Kosovës”/ Kërkohet gjykimi për tradhti për Hoxhajn, Çitakun e Bujën – FACTENEWS

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *