“Urime! Sot Evropa i dha goditjen e madhe Vuçiqit dhe Serbisë!”

 


Bashkimi Evropian i ka bërë thirrje Serbisë që përmes masave ekonomike dhe financiare të dënoj agresionin rus në Ukrainë.Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano ka thënë se BE-ja vlerëson qëndrimin e qartë të Serbisë kur bëhet fjalë për mbështetjen e rezolutës së OKB-së që dënon agresionin e Rusisë kundër Ukrainës, por gjithashtu i ka bërë thirrje asaj që të ndërmarrë sanksione ekonomike.LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK IAMEN ME POSHTE

“Nëse bashkëpunoni me Putinin dhe Kremlinin, nëse u siguroni atyre financim, nëse i ndihmoni të anashkalojnë sanksionet e vendosura nga më shumë se 40 vende, ju po punoni me dikë që vret njerëzit në Ukrainë dhe shkatërron Ukrainën”, tha Stano.Ai shtoi se lufta e Putinit nuk është vetëm një luftë kundër popullit ukrainas, por se është një luftë kundër ligjit ndërkombëtar dhe një luftë kundër kartës së OKB-së.LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK IAMEN ME POSHTE

“Urime! Sot Evropa i dha goditjen e madhe Vuçiqit dhe Serbisë!” – BUZZ (lajme.buzz)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *