Tag Archives: telegrafi

Konfirmohen shtatë raste me COVID-19 dhe 22 persona të shëruar

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe 7 raste të reja me COVID-19, duke çuar në 806 numrin e përgjithshëm në vendin tonë. Vitia po ashtu ka pohuar se sot janë shëruar edhe 22 persona të tjerë, gjithsej 271 të shëruar. “Dita e katërt me radhë që i […]

​Krasniqi optimist: Kemi arritur kulmin e pandemisë, fundi i prillit shënon rënien e rasteve

Kosova ka hyrë në javën e gjashtë të pandemisë COVID-19. Deri më tani janë regjistruar 480 raste me coronavirus, ku 12 prej tyre kanë përfunduar me fatalitet. Por infektologu, Valbon Krasniqi po shprehet optimist sa i përket kësaj pandemie. Në një intervistë për KP Krasniqi ka thënë se vendi ynë tashmë gjendet në kulmin e […]

Shkon në 31 numri i të shëruarve me COVID-19 në Malishevë

Është rritur numri i të shëruarve në Komunën e Malishevës, të cilët ishin të prekur me virusin e COVID-19. Bazuar në rezultatet zyrtare nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, në rezultatet e publikuara sonte, më 18 prill 2020, tetë (8)  persona nga Komuna e Malishevës, konsiderohen plotësisht të shëruar, pasi edhe në analizën e dytë […]