Tag Archives: dailymail

Laboratori ku dyshohet se doli koronavirusi, dalin pamjet e rralla brenda tij

Pamjet e rralla kanë treguar shkencëtarët që kryejnë kërkime në një laborator të viruseve Wuhan ku mendohet se doli edhe koronavirusi. Instituti i Virologjisë në Wuhan, i cili mban më shumë se 1.500 lloje të viruseve vdekjeprurëse, është bërë qendra e polemikave mes krizës globale. Teoritë befasuese pohojnë se virusi është krijuar nga një laborator […]

Ishin shëruar plotësisht, 40 pacientët infektohen sërish me koronavirus

40 pacientë të kuruar nga Covid 19 në Korenë e Jugut, kanë rezultuar sërish pozitivë ndaj testit. Punonjësit e shëndetësisë janë përpjekur të qetësojnë njerëzit përsa i përket ri-infektimit nga Covid 19, por këto shifra tregojnë të kundërtën. Drejtori i Qendrave Koreane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (KCDC), tha në një konferencë se virusi […]