Sekretari i NATO-s telefon kryeministrin Rama, zbardhet biseda mes tyre

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, Stoltenberg thotë se u diskutua mbi mbështetjen e NATO-s për popullin ukrainas kundër pushtimit të Rusisë.

Gjithashtu dy liderët kanë folur edhe në lidhje me anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në Aleancën e Veriut, sesi këto dy vende do të forconin NATO-n.

“Telefonatë e mirë me kryeministrin Edi Rama të Shqipërisë për mbështetjen e NATO-s për popullin ukrainas kundër pushtimit të Rusisë.

Ukraina mund ta fitojë këtë luftë. Ne diskutuam gjithashtu se si Finlanda dhe Suedia do të forconin Aleancën tonë dhe rëndësinë e politikës së dyerve të hapura”, shkruan Stoltenberg.

 

Sekretari i NATO-s telefon kryeministrin Rama, zbardhet biseda mes tyre – Gazeta Opinioni (revistaopinioni.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *