Sekretari Amerikan “Dridh” Kundershtaret E Albin Kurtit Me Fjalet Per Kryeminstrin E Kosoves Jane Qe…

-Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, është deklaruar pas bisedës telefonike me kryeministrin e vendit, Albin Kurti.Blinken bën të ditur se ka falënderuar Kurtin për pritjen e afga.nëve teksa rikujton se shumë qytetarë të Kosovës dikur ishin edhe vetë ref.ugj.atë.“Në bisedën time sot me Kryeministrin e Kosovës Albin Kurti e falenderova qeverinë dhe popullin e Kosovës për pritjen e afg.anëve në rre.z.ik.Qytetarët e Kosovës, shumë prej të cilëve dikur ref.ugj.atë vetë, sërish kanë demonstruar gatishmërinë dhe kapacitetin e tyre për të kontribuar në pa.qen dhe sig.urin.ë globale”, shkroi Blinken në Twitter.

Sekretari Amerikan “dridh” kundershtaret e Albin Kurtit me fjalet per Kryeminstrin e Kosoves jane qe… – Online (infospostmedia.com)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *