Rama jep dorëheqjen dhe merr drejtimin e NATO-s? Studiuesja nxjerr prapaskenat

Akademikja dhe studiuesja e komunikimit, Suzana Starikov Skënderi, e cila rri në Gjermani, përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se SHBA kërkon që drejtuesi i NATO-s pas Stoltenberg të jetë një nga anëtarët e rinj të NATO-s. Në postimin e saj në Twitter ajo madje lë të kuptohet se Rama do të zgjidhet në krye të NATO-s në shtator të 2023. Stoltenberg duhej të ikte që këtë vit, por për shkak të situatës në Ukrainë ju zgjat mandati.

Rama jep dorëheqjen dhe merr drejtimin e NATO-s? Studiuesja nxjerr prapaskenat – Gazeta Shqiptare (hv24news.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *