Putin i sëmurë me kancer, do operohet! Pushtetin do tja lërë në dorë ish-shefit të KGB

 

Vladimir Putin mund të detyrohet të heqë dorë nga kontrolli i luftës në Ukrainë për ditë të tëra, pasi do t’i nënshtrohet një operacion për heqjen e kancerit. Kështu shkruan “Daily Mail” duke cituar një burim të brendshëm të Kremlinit.

Diktatori rus thuhet se do të emërojë kreun e Këshillit të Sigurimit dhe ish-shefin e KGB-së, Nikolai Patrushev, për të marrë kontrollin e pushtimit ndërsa ai do jetë duke iu nënshtruar ndërhyrjes.

Shadowy Patrushev, 70 vjeç, është parë si arkitekti kryesor i strategjisë së luftës deri më tani dhe njeriu që e bindi Putinin se Kievi është i mbushur me neo-nazistë.

Sipas mediave të huaja, Putin ka kancer në bark dhe vuan nga Parkinson, i diagnostikuar 18 muaj më parë.

Lajmi vjen mes spekulimeve se Putini do të nisë një luftë gjithëpërfshirëse në të gjithë Ukrainën dhe do të urdhërojë mobilizimin masiv të burrave të moshës ushtarake.

Kremlini e ka mohuar gjithmonë fuqimisht se Putini ka probleme me shëndetin dhe ka theksuar se ai ka shëndet të mirë. Megjithatë, në disa dalje publike së fundmi, është vënë re nervozizëm dhe lëvizje të pakontrolluara të duarve, që kanë theksuar dyshimet mbi problemet shëndetësore të diktatorit rus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *