Njohja nga Serbia mund të ndodhë këtë vit, pastaj edhe Kosova mund t’i bashkohet …!

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se raportet e tij me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, janë përmirësuar dukshëm dhe se me të nuk pajtohet plotësisht vetëm në iniciativën e Ballkanit të Hapur. Haradinaj dhe Rama kanë pasur përplasje në kohën sa ishin të dy kryeministra dhe madje ky i fundit edhe e kishte […]

E PAPRlTUR / Rusia jep Iajmin qe po habit te gjithe per fabriken e ceIikut Azovstak ne Mariupol duke thene se..

-Rusia ka rri tur për pje kjet për të marrë ko ntro.llin e rajo nit të Donb asit i cili gjendet në lindje të Ukr ainës duke pret enduar fi tore në bet.ejën për fabrikën e çelikut Az ovstal në Mariupol. For cat ruse kanë nisur edhe ofe nsivë ush tarake në provi.cën Luhansk forcat […]

“Siq e ka bërë nëna” ,kaq e bukur po duket para pasqyrës Shkurta

Shkurta Gashi, është njëra nga këngëtaret më të dashura për publikun. Ndonëse është shumë aktive nëpër dasma dhe ahengje, Shkurtja është një nënë shumë e angazhuar, shkruan ORAinfo. Përveç angazhimi të madh që ka në profesionin e saj, ajo gjen kohë të kujdeset edhe për vetën e saj Së fundmi ajo është parë në një […]

Ndryshon Rregulla Per Proceduren E Bashkimit Familjar Ne Gjermani, Prej Tani Shume Leht Mundeni Me..

Bashkimi familjar në Gjermani aktualisht paraqet shumë pro bleme. Por planet e koalicionit të ri qeveritar gjerman pritet të çojnë në zvogëlimin e kohës së pritjes për marrjen e vizës. Që nga hyrjaa nëfuqi e Rregullores së Ballkanit Perëndimor, mijëra punëtorë nga vendet e Ballkanit Perëndimor. Kanë gjetur punë e kanë filluar një jetë të […]

LAJMI FUNDIT – Serbiaa Ne AN’KTH!! Joe Biiden I Dergon Nje Leter Vuçiqit Per K0soven…

J0e Biiden, i ka dër,guar letër urimi atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për rizgje.dhjen në postin e të parit të shtetit serb.Biiden, mes tjerash, i shkruan Vuçiqit se zgje.dhjet tashmë kanë kaluar dhe e ink,ura,jon atë që të bëjë hapa drejt pr,om0,vim,it të pa,qes e sta,bilitetit në rajon.“Këtu përfsh.ihen ndërm.arrja e hap,ave pr0akt,ivë, përfshirë k0mpr0misin […]

Urime Kosovë / Vucic po cmendet,Kosova do të bëhet pjesë e OKB-se dhe 2/3 e pol.icëve në veri do të jenë!!…

Aleksandar Vuçiq ka thënë se gjërat për Serbinë vetëm se do të përkeqësohen gjatë ditëve të ardhshme.Ai ka folur për situatën e re të sigurisë, politikës dhe ekonomisë pas shpërthimit të uftës në Ukr.ainë. Serb.isë, ka thënë ai, i është shtuar presioni ndë.rkombëtar edhe për çështjen e Kosovës, që lidhet me arritjen e marrëveshjes përfun.dimtare […]

Ministrja Shqiptare nuk toleron më /NATO-s i jep UItimatum: NATO të hapë dyert për Kosovën !!

Lufta në Ukrainë dhe përgjigja e NATO-s ishte padyshim tema kryesore e takimit jo zyrtar dyditor të Këshillit të Atlantikut të Veriut (NAC), në rang të Ministrave të Jashtëm të mbajtur në Berlin. Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka mori pjesë në takimin në kryeqytetin gjerman, i cili paraprin samitin […]

Ja se cili eshte pIani se kret i Rusise e Serbise per ndarjen e Bosnjes dhe cfare po pIanifikojne per Kosoven duke e..

-Ja se cili eshte pIani se kret i Rusise e Serbise per ndarjen e Bosnjes dhe cfare po pIanifikojne per Kosoven duke e.. -Kohëve të fundit, situata në Bos nje dhe Herce.govinë është ten sio nuar. Kështu vler ësojnë edhe zyr.tarë të Bas hkimit Evropian. Në anën tjetër, udhë.heqësi serb i Bosnjës, Mil lorad Do […]

E Fundit – Sali Berisha I Paparë: “Kjo Është Dashnorja E Fundit E Kryeministrit Edi Rama” FOTO

Ish-kryeministri Berisha ka risjellë një histori rozë të Ramës, me një punonjëse të Ambasadës greke në Tiranë, e cila është e njohur në rrethin e gazetarëve. Gruaja e cila u dashurua me Ramën, sipas Berishës, shoqërohej me një pjesë të gazetarëve të asaj kohe, dhe kishte ndjenja të forta për Ramën.Ndiqen! videon per te kuptuar […]

Nuk do t’ja dijë për moshën/ Rovena Dilo publikon foton pro vokuese me rrobabanjo- I ka kaluar të 50-tat por duket Uau

Rovena Dilo është një nga zërat potentë që ka shkëlqyer prej vitesh në skenën shqiptare.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon.. Ndonëse vitet kanë kaluar, mosha për të ka mbetur thjesht një numër, pasi rreth të 50-tave shfaqet në formë të mirë.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon […]