Po pinin kafe, Rama u ofron punë në ndërtim të rinjve, ja si i përgjigjen ata (Video)

Kreu i qeverise, Edi Rama ishte sot në Durrës, për të inspektuar nga afër punimet për rikonstruktimin e një pallati të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Rama kërkoi sot që të gjendeshin punëtorë për rindërtimin. Ai kërkoi që të futeshin në punë punëtorët e bashkisë dhe t’u dyfishohej rroga, pasi nuk po gjenin punëtorë.

Pasi doli nga pallati që po riparohej, Rama ka dalë në rrugë ku ka debatuar me disa të rinj që ishin në kafe.

Po pinin kafe, Rama u ofron punë në ndërtim të rinjve, ja si i përgjigjen ata (Video) (news69times.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *