Mediat Serbe Ne Panik – Shqiperia Pas Blerjes Se “Javelin” Për Të Forcuar Mbrojtjen E Saj. Po Hallakatet Beogradi LAJME

Mediat serbe ne panik – Shqiperia pas blerjes se “Javelin” për të forcuar mbrojtjen e saj. Po hallakatet Beogradi.Mediat serbe: Shqipëria po arr,matoset, këto janë arr,mët që i kanë blerë.Shqipëria bleu raa,keta Javelin për të forcuar mbrojtjen e saj, bëri të ditur sot ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi.Ky lajm është publikuar nga mediat serbe, ndër,kaq thuhet se Shqipëria ka nënshkruar një kontratë me kompaninë amerikane Lockheed Martin, por nuk specifikohet numri i pree,dhave, çmimi dhe kur do të dorëzohen, transmeton Demokracia.com.Peleshi tha se qëllimi i blerjes së pree,dhës ishte modernizimi i ushh,trisë.“Mos të krijoj panik, nuk ka asnjë kër,cënnim konkret. Ne jemi një vend anëtar i NATO-s dhe çështja e sigurisë kombëtare është zgjidhur. Jemi të mbrojtur”, tha ministri.Peleshi tha gjithashtu se NATO nuk përbën kër,cënnim për asnjë vend, përfshirë Ruu,sinë.Tirana mbështet politikën e “dyerve të hapura” të aleancës, duke qenë pro anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë.

Gjenerali Bashkim Jashari vizitoi trupat e FSK-se ne stervitjen e perbashket me trupat amerikane – Bac nipi yt po na e zbardh fytyren – Online (news71post.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *