LAJM I MADH/ Ministri i Albin Kurtit,Mehaj ia “palon”keq Vuciqit: Ushtria jonë po vazhdon të furnizohet me armatim dhe pajisje moderne

Armend Mehaj, ka kujtuar dëbimin me dhunë të shqiptarëve të Kosovës nga forcat paramilitare serbe, 23 vjet më parë.Mehaj ka thënë se Kosova tash është më e fortë politikisht e ushtarakisht.Ai ka thënë se ushtria e Kosovës është furnizuar dhe vazhdon të furnizohet me armatim dhe pajisje moderne.LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK IAMEN ME POSHTE

“Gjatë Iuftës së vitit 1998-1999 i dolëm në ballë armlkut me ato mundësi e mjete që kishim, falë edhe ndihmës së jashtëzakonshme të SHBA-së. Sot 23 vite pas, Republika e Kosovës është më e fortë politikisht e ushtarakisht. Ushtria jonë është furnizuar e vazhdon të furnizohet me armatim dhe pajisje moderne. Vendi ynë është i sigurt falë ushtrisë sonë dhe aletëve tanë, në krye me Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, ka thënë Mehaj.Ai tutje ka shtuar se forcimi i ushtrisë së Kosovës, është garanca kryesore e sigurisë dhe stabilitetit në vend e në rajon.“Investimi në ushtri është obligim i yni të cilin do ta përmbushim me çdo kusht. Forcimi dhe pajisja e ushtrisë sonë, është garanca kryesore e sigurisë dhe stabilitetit në vend e në rajon. Ne kurrë nuk do të lejojmë më që populli ynë të përjetojë krimet, dëbimet, masakrat, dhunën, terrorin e gjenocidin që e kishte përjetuar gjatë luftës 1998-1999”, ka shkruar Mehaj në Facebook.LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK IAMEN ME POSHTE

LAJM I MADH/ Ministri i Albin Kurtit,Mehaj ia “palon”keq Vuciqit: Ushtria jonë po vazhdon të furnizohet me armatim dhe pajisje moderne

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *