Autoritetet shëndetësore kineze kanë zbuluar identitetin e pacientit zero nga i cili ka origjinën rasti i parë i koronavirusit.

Yin Dao Tang, 24 vjeç, nga krahina e Hubei, është rasti i parë që u konfirmua me koronavirus më 17 nëntor, sipas të dhënave të qeverisë kineze.

Tang besohet të ketë kontraktuar sëmundjen pasi të ketë hyrë në akte seksuale me disa kafshë, përfshirë lakuriqët, shkruan World News Daily Report- transmeton Indeksonline.

“Ne besojmë se pacienti zero ka kontraktuar COVID-19 përmes depërtimit seksual oral, gjenital ose anal me kafshë të ndryshme, veçanërisht me lakuriqët”, thanë zyrtarët kinezë dje.

Babai i pacientit me zero, Yin Jing Xing Tang, u ka thënë gazetarëve se është shumë i turpëruar për devijimet seksuale të djalit të tij.

Ai theksoi se djali i tij u detyrua të kthehej te kafshët sepse nuk mund të gjente grua dhe preferoi seksin me kafshët se sa të bëhej homoseksual.

“Unë kërkoj falje për devijimet seksuale të djalit tim, por ai gjithmonë është ankuar se nuk ka gra që të bëjnë seks në Kinë, vetëm burra,” tha ai.

Zyrtarët kinezë kanë paralajmëruar që të përmbahen përkohësisht nga kontakti seksual me ndonjë kafshë, veçanërisht me lakuriqët.

“Ne i kërkojmë popullatës të abstenojë përkohësisht nga kontakti oral, gjenital ose anal me kafshët, veçanërisht me lakuriqët,” paralajmëruan zyrtarët kinezë dje.

Burimi: https://bota.live/ky-eshte-24-vjecarit-qe-e-kishte-i-pari-covid-19-ne-kine-dhe-kreu-marredhenie-seksuale-me-kafshe/?fbclid=IwAR1bKfykMCopGegyQstyb1go08ErPIy1PSA_kO5cwhpySOg-kzhe2b9PxyQ