Ja çfarë u zbulua në bodrumin e Gilit

 

Është nga ato këngëtare që nuk harrohen, nuk mungojnë, ende dashurohen me të njejtin intensitet nga publiku. Gili ka një rrjet të gjërë fansash në Kosovë, Shqipëri, Maqedoni, Mal të Zi e në Diapsorë, ku e dëgjojnë dhe e duartrokisin fortë. Ajo mbetet e kohës dhe tingëllon bukur, si një herë e një kohë.

-Nuk ka bërë operacione plastike, por nuk është kundër

-Përmallohet shumë shpesh për pushimet e përbashkëta me fëmijët

-Asnjeherë nuk ka qenë zeshkane

-Kënga “Xixëllonja” është realizuar në një studio në Sofje

 

-Kënga “Prishtina” është këngë e frymëzuar nga jeta e saj private, shkruan”Kosovarja”.

-A e dinit që në muzikë ka hyrë për shkak të pasionit të Ilirit për -muzikën? Kjo është arsyeja që ajo punon vetëm me të.

-Puthjen e parë e ka marrë si 17 vjeçare

-Ka jetuar edhe në Francë dhe Bosnje

-Gili është kunata e gazetares së njohur Elviana Berani

-Gili gjithë bodrumin e shtëpisë e ka të mbushur me fustane.  /Kosovarja/

 

Ja çfarë u zbulua në bodrumin e Gilit (kosovarja-ks.com)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

+

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *