Ish Komandanti I UÇK-Së Nga Drenica Ia Ben 8 Me 2 Memli Krasniqit – Hallakaten Keta Te PDK-Se

Ish komandati i UÇK’sē nga Drenica i reagon Memli Krasniqit: I vogel je me i fri,kesu votuesit e dinjitetshem tē PDK’sē.Kryetari i PDK-sē, Memli Krasniqi, menjē,herē pasi Lladrovci shkoi nē balotazh nē njē konferencē pēr media ka theksuar se kush,do qē nē raundin e parē nuk ka votuar Ramiz Lladrovcin ēshtē antiPDK.“Kushdo qē nuk ka vot,uar pēr Ramiz Lladrovcin dhe listēn e PDK-sē ēshtē kun,dēr PDK-sē. Ata as nuk janē dhe as nuk kanē vend nē PDK.” – ka thēnē Krasniqi nē kon,ferencē pēr media.Ndaj kēsaj deklarate ka reaguar ash,pēr komandanti i njēsisē inter,venuese nē Shtabin e UÇK-sē, njēherit edhe ish bartēs i strukturave tē PDK-sē.Cērvadiku ka thēnē se Memli ēshtē i vogēl t’i kēr cēnjoi votuesit e dinjitetshēm tē PDK-sē qē nga the,melimi e deri mē tani.Madje Cērvadiku ka ironizuar me Krasniqin duke ja kujtuar vizitēn nē Drenas ku nuk e pēr,shēndeti askush nē lokal pēr dalli,m nga pritja qē i bēhej Thaçit dhe Veselit.

Ish komandanti i UÇK-së nga Drenica ia ben 8 me 2 Memli Krasniqit – Hallakaten keta te PDK-se – Online (news71post.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *