Inteligjenca ruse e frustruar: Po planifikohet grusht-shtet ndaj presidentit Putin

Rreziku për një grusht-shtet kundër presidentit rus Vladimir Putin, dita-ditës po rritet që kur ka filluar pushtimin e Ukrainës.

Një sinjalizues brenda Shërbimeve Sekrete ruse, i ka dërguar një letër aktivistit rus për të drejtat e njeriut Vladimir Osechkin, që është një prej figurave më të kërkuara në Rusi për shkak të zbulimeve të shumta që i ka bërë sa i përket keqtrajtimeve nëpër burgjet ruse, transmeton Telegrafi.

Në atë letër shpjegohet në detaje kaosi dhe pakënaqësia, që ka kapluar organet e sigurisë pas fillimit të pushtimit të Ukrainës.

Inteligjenca ruse e frustruar: Po planifikohet grusht-shtet ndaj presidentit Putin

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *