HISTORIKE/ Presidentja Vjosa Osmani Takon Dy Kongresistet Amerikan, Por Mungon Albin Kurti – Ja Cfare U Bisedua Mes Tyre

 

HISTORIKE/ Presidentja Vjosa Osmani takon dy kongresistet amerikan, por mungon Albin Kurti – Ja cfare u bisedua mes tyre.Vjosa Osmani takon dy kongresistë amerikanë, sërish mungon Albin Kurti.Presidentja Vjosa Osmani ka takuar kongresistët Ritchie Torres dhe Jum Himes, të dy bashkudhë,heqës të Grupit për çështje shqiptare në Kongres.Osmani përmes një shkrimi në Facebook tha se ka falënderuar të dy kongresistët për angazhimin e jashtë,zakonshëm në për,krahje të Kosovës.“Populli i Kosovës është thellësisht mirënjohës për të gjitha iniciativat që kanë për qëllim mbështetjen e shtetit tonë, përfshirë iniciativën për të për,krahur anëtarësimin e Kosovës në NATO, si dhe organizata të tjera ndër,kombëtare. Do ta vazhdojmë bashkëpunimin e afërt me kongresistët Torres e Himes, si dhe anëtarë të tjerë të Kongresit drejt avancimit të mëtutjeshëm të marrë,dhënieve speciale me SHBA-të”, tha Osmani.Edhe në këtë takim Osmani është parë pa krye,ministrin Albin Kurti, më të cilin udhëtuan bashkë në SHBA ku morën pjesë në ceremoninë lamtumirëse të Madeleine Abright.Për dallim nga Kurti i cili nuk e ka takuar asnjë zyrtar të lartë amerikan, Osmani ka vazhduar vizitat me zyrtarë të ndryshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. /Demokracia.com/

HISTORIKE/ Presidentja Vjosa Osmani takon dy kongresistet amerikan, por mungon Albin Kurti – Ja cfare u bisedua mes tyre – Online (news71post.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *