EKSKLUZIVE/ Macron dhe Vuçiq sot ne takim bisedojne per Ukrainen dhe Kosoven – Ja kurthi qe po pergatitet i cili…

 

EKSKLUZIVE/ Macron dhe Vuçiq sot ne takim bisedojne per Ukrainen dhe Kosoven – Ja kurthi qe po pergatitet i cili…

-Macron dhe Vuçiq sot bisedojnē pēr Ukrainēn dhe Kosovēn.Pre,sidenti i Serbisē, Aleksandar Vuçiq dhe ai i Francēs, Emanuel Macron do tē bisedojnē sot pasdite.Temat pēr,fshijnē kri,zēn nē Evro,pēn Lindore dhe situatēn nē Ballkanin Perēndimor, pēr,fshirē dialogun me Kosovēn, transmeton Demokracia.com.Nē ditēt e fundit, Macron ka marrē rolin e ndēr,mjetēsit nē pēr,pjekje pēr tē zgjidhur kri,zēn nē Ukrainē.Macron ka biseduar dje nē telefon me Vladimir Putin pēr gati dy orē dhe menjē,herē mē pas me pre,sidentin e Ukrainēs, Volodymyr Zelensky.Mēngjesin e sotēm, zyra e Emanuel Macron njoftoi se ekziston mundēsia e njē takimi sē shpejti midis Vladimir Putin dhe Joseph Biden me rastin e ngjarjeve nē Ukrainē. /Demokracia.com/

EKSKLUZIVE/ Macron dhe Vuçiq sot ne takim bisedojne per Ukrainen dhe Kosoven – Ja kurthi qe po pergatitet i cili…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *