E Pabesueshme!! Lajçak Jep Lajmin BOMBE Për Dialogun Kosovë – Serbi, Këtë Lajm Të Mirë Nuk E Priste Askush!!

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak ka njoftuar se takimi mes palës kosovare dhe asaj serbe në Bruksel ka përfunduar, raporton Gazeta Express.
Lajçak tha se me Bislimin dhe Petkoviqin kanë diskutuar për elementet e dialogut, marrëveshjet e kaluara dhe hapat e ardhshëm.
“Sapo përfundova dy ditë të diskutimeve të gjera dhe të thella me dy Kryenegociatorët dhe ekipet e tyre mbi gamën e plotë të elementeve të Dialogut – marrëveshjet e kaluara, çështjet aktuale dhe hapat e ardhshëm në normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë.
Ne të gjithë ramë dakord se ka ende shumë punë për të bërë dhe ne do të vazhdojmë”, ka shkruar Lajçak./GazetaExpress/
Shikoni me posht lajmin e plot…

E Pabesueshme!! Lajçak Jep Lajmin BOMBE Për Dialogun Kosovë – Serbi, Këtë Lajm Të Mirë Nuk E Priste Askush!! – Online (infospostmedia.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *