E moshuara nga Ukraina vret 8 ushtarë rusë me tortë të helmuar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ky është numri i ushtarëve të vrarë dhe të plagosur sot në luftën Rusi-Ukrainë  - Telegrami Sot

 

Raportohet se një grua e moshuar në Ukrainë ka vrarë tetë ushtarë rusë të uritur, duke u ofruar ëmbëlsirë të helmuar.

Sipas TGCOM24, incidenti është raportuar nga një zyrtar i Ministrisë së Brendshme të Ukrainës, i cili ka publikuar një përgjim mes një ushtari rus dhe partnerit të tij, shkruan Gazeta Express.

Mediat ndërkombëtare kanë raportuar se ushtria ruse gjendet në një situatë të komplikuar.

Atyre u mungojnë furnizimet me ushqim, përderisa përparimi i tyre drejt pushtimit të kryeqendrave po ngec.
Për pasojë, ushtarët rusë, të kapluar nga uria dhe lodhja, pranojnë ushqim nga populli ukrainas. Megjithatë, përkundër faktit se shpeshherë hasin në ambiente miqësore, tetë prej tyre e kanë pësuar keq, duke ngrënë ëmbëlsirën e helmuar të së moshuarës ukrainase.
E moshuara nga Ukraina vret 8 ushtarë rusë me tortë të helmuar – Gazeta Express

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *