E FUNDIT/ Shpihuni Nazim Bllaca eshte pare ne beograd. Arsyeja po trondit vendin sepse…

 

-E FUNDIT/ Shpihuni Nazim Bllaca eshte pare ne beograd. Arsyeja po trondit vendin sepse…

-Drecun: Nazim Bllaca ka qenē nē Beograd pēr dēshmi kundēr UÇK’sē.Ish-gazetari serb, tani kryetar i Komisionit Parlamentar pēr Kosovēn nē Serbi, Milovan Drecun ka thēnē se Nazim Bllaca qēndroi pēr disa kohē nē Beograd, pēr dē,shmi kundēr Ush tri,sē Çlirimtare tē Kosovēs.Drecun para mediave serbe ka thēnē se Bllaca ka dē,shmuar nē Beograd kundēr UÇK’sē, teksa ka treguar edhe disa dokumente nē studio,ju kujtohet ai Nazim Bllaca, qē ēshtē dē,shmitar i mbrojtur, ai nē njē kohē ishte edhe kētu nē Beograd. Ishte i gatshēm tē jetē dē,shmitar”, tha ai nē njē emision nē TV Happy,kujtojmē se Bllaca pas deklaratave nē vitin 2009, kishte bērē jehonē tē madhe asokohe dhe menjēherē ishte marrē nēn mbrojt,jen e EUL,EX’it, si dēshmitar i mbrojtur.Sa i pērket Drecun, vlen tē theksohet se ky i fundit disa herē e ka konfirmuar se Gjy,kata Speciale ka marrē materiale nga Serbia pēr tē ngritur akta ku,zat kundēr ish-udhē,heqēsve tē UÇK’sē.Drecun kishte deklaruar se Serbia iu ka dhēnē gjērat mē tē rēndēsishme Gjy,katēs Speciale, ju ka dhēnē edhe strukturēn komplete tē UÇK’sē si dhe se kanē pērgatitur njē dosje tē veçantē lidhur me mizo,ritē e pretenduara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *