Daniel Radcliffe: Nuk dua të luaj më rolin e ‘Harry Potter”

 

Aktori i “Harry Potter”, Daniel Radcliffe nuk dëshiron të përsërisë rolin e tij në filmin e famshëm.

Aktori  u shpreh për  New York Times kohët e fundit se “një film “Cursed Child” nuk është “diçka që unë jam vërtet i interesuar ta bëj tani”.

Daniel vazhdoi: “Kjo nuk është përgjigjja që dikush do të dëshirojë, por mendoj se kam qenë aq në gjendje të kthehem dhe ta shijoj atë sepse nuk është më pjesë e jetës sime të përditshme.Po arrij në një pikë ku ndihem sikur më në fund dolanga ‘Potter’ në rregull dhe jam vërtet i lumtur me vendin ku jam tani, dhe të kthehem do të ishte njc ndryshim kaq masiv në jetën time.Unë kurrë nuk do të them kurrë, por djemtë e ‘Star Wars’ kishin rreth 30, 40 vjet para se të ktheheshin. Për mua, janë vetëm 10. Nuk është diçka që unë jam vërtet i interesuar ta bëj tani”, përfundoi ai.

Radcliffe dhe aktorët Rupert Grint dhe Emma Watson u ribashkuan në fillim të këtij viti për specialin “Harry Potter 20th Anniversary: ​​Return to Hogwarts” që u transmetua në HBO Max.”Cursed Child” është një vazhdim i filmave “Harry Potter” dhe ndjek bëmat e të rriturve Harry dhe Ginny, si dhe djali i tyre më i vogël, Albus. Shfaqja e vitit 2016 u shkrua nga Jack Thorne bazuar në një histori origjinale nga autorja origjinale e HP J.K. Rowling./Lapsi.al

Daniel Radcliffe: Nuk dua të luaj më rolin e ‘Harry Potter” – Lapsi.al

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *