Author Archives: Donjeta Mulaj

Ka diçka që bashkon Armina Mevlanin dhe Kourtney Kardashian

Kourtney Kardashian u martua me Travis Barker në një dasmë sa luksoze aq dhe private në Portofino në Itali. Mes detajeve të dasmës dhe fotove nga të ftuarit, çfarë bëri përshtypje ishin edhe sandalet e nuses. Kourtney mbante veshur një palë sandale të kuqe me detaje lulesh nga Dolce Gabanna dhe Armina Mevlani rikujtoi se […]

Gazetari gjerman: Kosova u pavarësua nga Serbia

Gazetari gjerman, Michael Martens, i cili në fokus të raportimit ka Europën Juglindore, ka thënë se ndonëse Kosova shpalli pavarësinë nga Serbia, kjo e fundit ende po lufton që të pavarësohet nga Kosova. “Kosova ka shpallë pavarësinë nga Serbia, por Serbia është ende duke luftuar për të fituar pavarësinë nga Kosova”, ka shkruar ai në […]

Ishin të gjithë aty/ Aktorja tregon çfarë bëri me aktorin Bruno Shllaku: E lëpiva disa herë te… kam bërë gjithë ato prova

Modelja Serena Sula, ka qenë pjesë e filmit “I love Tropoja”. Serena shfaqet në skenën kur Ermal Mamaqi dhe Bruno Shllaku shkojnë në kazino. Modelja ka treguar gjatë intervistës se për ka bërë 6-7 prova për skenën ku duhet të lëp inte tek qafa Brunon.“Shumë prova kemi bërë atë ditë, 6-7 prova. Unë isha ajo […]

E Jashtezakonshme! Erdogan I Ndryshon Emrin Turqise: Nga Sot E Tutje Do E Quajme

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan njoftoi se vendi nuk do të quhet më Turqi, pasi emri nuk ishte më “mënyra më e mirë” për të përfaqësuar kulturën dhe vlerat e njerëzve të kombit. Erdogan lëshoi ??një deklaratë duke njoftuar se vendi do të riemërohej “Turkiye” në vend të Turqisë,. raportoi TRT World News. Termi Turkiye […]

Me Hunj Në Duar”/ Nikoll Lesi E Zbulon: Më 8 Janar Rrethohet Selia E PD Dhe… LAJME

Me hunj në duar”/ Nikoll Lesi e zbulon: Më 8 janar rrethohet selia e PD dhe… Nikollë Lesi ka bërë një parashikim për 8 Janarin teksa shkruan se Lulzim Basha ka sinjalizuar ambasadat për zhvillimet e fundit dhe ka kërkuar mbrojtje. Lesi ka parashikuar se përplasja Basha-Berisha do të jetë e dhunshme duke thënë se […]

Gjithmonë Goja Ime Mbante Erë Të Keqe Dhe Unë Me Këtë Kurë Zhduka Erën E Keqe Të Gojës Në 5 Minuta

  Është krejtësisht normale të zgjoheni në mëngjes me frymëmarrje të keqe. Era e keqe shkaktohet nga bakteret që mbajnë në gojë gjatë natës. Fryma e keqe ndikon vetëbesimin e njerëzve dhe i bën ata të ndihen të zënë ngushtë. Megjithatë, ekziston një zgjidhje që do ta bëjë gojën të ndjehet e freskët dhe e […]

Sëmundja Moderne / Nervi Shiatik Prek Më Së Shumti Moshat 20-40 Vjeç : Ja Kura Me 2 Përbërës Që Kuron Këtë Problem

Sëmundja moderne / Nervi shiatik prek më së shumti moshat 20-40 vjeç : Ja kura me 2 përbërës që kuron këtë problem Dhi mbja e nervit shi atik vjen si rezultat i hernies diskale, pra i zhvendosjes ose dë mtimit të vertebrave pikërisht aty ku kalon dhe nervi shiatik, gjatë së cilës bëhet edhe shtypja […]

“Po dalin fjalet e Albin Kurtit”/ Grenell po shfaq fytyren e vertet,në linjë me Putinin: NATO nuk duhet të zgjerohet

“Po dalin fjalet e Albin Kurtit”/ Grenell po shfaq fytyren e vertet,në linjë me Putinin: NATO nuk duhet të zgjerohet Ish i dërguar special i Presidentit Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell ka kundërshtuar idenë për zgjerimin e shteteve të NATO-s. Përmes një cicërime në Twitter, Grenell e kundërshtoi idenë për zgjerimin […]

Nuk ndalet Joe Biden, paralajmeron Kinen se do te hyjne ne Iu’fte nese ata suImojne Tajvanin…

  Nuk ndalet Joe Biden, paralajmeron Kinen se do te hyjne ne Iu’fte nese ata suImojne Tajvanin… Presi denti amerikan Joe Biden ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të interve.nonin ushtarakisht nëse Kina do ta pushtonte Tajvanin që është një nga qëndrimet më mbështe tëse dhe më direkte ndaj Tajvanit për dekada të tëra. […]

Dikush e fotografon “cυIIak” Nora Istrefin! Keni çfarë të shihni

Këngëtarja e njohur Nora Istrefi dallohet gjithmonë për linjat që posedon. Ajo në të shumtën e rasteve kalon në lajm për fotot provokuese. Dikush e fotografon “cυIIak” Nora Istrefin! Keni çfarë të shihni Këtë herë, vëmendje marrin të pa’smet e saj, duke fokusuar shumë në fotot e postuara. Shikojeni edhe ju se si po duket. […]